Zažijte noční život šelem v táborské Zoo

Kdy: v sobotu od 21 hodin

Kde: Zoo Tábor - Větrovy

Jen málokterý fanoušek „divočiny“ si nechá ujít večerní procházku setmělou ZOO Tábor. Je to zážitek spojený s tím správným napětím, kdy se ve tmě cosi šustne ve křoví a vy přemýšlíte, jestli je oplocení výběhů šelem opravdu dost pevné. A když se kousek od vás zablýskají zvířecí oči, utěšujete se, že se medvěd, tygr, rys, lev ani vlk mimo výsostná území svých výběhů prostě nedostanou.

Podobně mrazivé zážitky si můžete odnést při večerní prohlídce táborské zoo, kterou pořadatelé připravili na sobotu 17. srpna. A protože zájem o nevšední akci je velký, je zapotřebí předem se zaregistrovat na webu zootabor.eu. Sraz přihlášených je ve 21 hodin u hlavního vchodu do zahrady, platí se obvyklé vstupné. A nezapomeňte si vzít baterku, abyste v noci dobře viděli na cestu.

Loučení s létem v Soběslavi

Kdy: v pátek od 17 hodin

Kde: plovárna Soběslav

Na své tradiční akci zahraje Náhodný Výběr, na pódium na plovárně u řeky Lužnice se vystřídají s kapelami jako Imodium, Covers, Maniac a Láska. Součástí vystoupení budou i soutěže o hodnotné ceny. Večerem bude provázet zábavný a zkušený moderátor Pavel Janovský, afterparty po skončení akce se koná v nedaleké oblíbené diskotéce Paluba. 

Kulturní víkend v Plané nad Lužnicí

Kdy: v sobotu a v neděli

Kde: plánský ostrov na řece Lužnici

V sobotu zahájí víkend Artfestival Mosty od 18 hodin plný hudby, gastronomie i umění. V 18 hodin zahraje Ve čtvrtek v pět. V 19.30 hodin zazpívá Eva Emingerová a její trio. Ve 21 hodin vystoupí kapela Cihelna a spol, ve 22.30 hodin naváže Jam stage a ve 23 hodin zakončí klasickými beatovými peckami kapela Napříč. Vstupné je 70 korun, nebudou chybět mostní speciality studené kuchyně - utopenci a nakládané hermelíny.

V neděli pokračuje program XII. ročníkem Plánského dechovkového festivalu od 14 hodin. Na místě se platí vstupné 150 a 120 korun.Hraje Kapelle Nagelberg z Rakouska, Počátecká dechovka, Třeboňská Dvanáctka, Řečická kapela a Keramička.

Tvořivá neděle na zámku Brandlín

Kdy: v neděli od 9 hodin

Kde: zámek Brandlín u Tučap

Zámecké zázemí opět ožije, v neděli budou návštěvníci svědky zrodu brandlínského draka, kterého ze dřeva vysochá řezbář Jan Ambrož. Do díla se zapojíte například s Malířem Pavlem Mikulicou, který vás zasvětí a naučí vás namalovat jednoduchou olejomalbu. Do výroby se budou moci zapojit i nejmenší, tvořit se budou ruční mýdla či lucerny, zdobit se bude také keramika. Večer zahraje kapela Napříč. 

Sraz veteránů počtvrté v Chýnově

Kdy: v neděli od 11 hodin

Kde: park před základní školou

Hostem akce bude mistr světa, mistr Evropy a dvanáctinásobný mistr ČR v enduru a motokrosu František Hrobský a také pravidelný účastník srazu, známý sběratel historických motocyklů Petr Hošťálek. Účastníky čeká vyjížďka 55 kilometrů, startovné činí 200 korun a v ceně mají občerstvení. Obdivovat krásné retrostroje je možné od 11 do 12.30 hodin než se vydají na okružní jízdu.