Loučení s létem na plovárně
 
KDY: Pátek 16. srpna od 17 hodin
KDE: Kemp Plovárna Soběslav

Festival pro mladé, kde vystoupí soběslavská stálice Náhodný Výběr, ale také kapely Imodium, Covers, Maniac a Láska, začíná 
v 17 hodin. Nebudou chybět ani soutěže o hodnotné ceny. Večerem provází moderátor Pavel 
Janovský, afterparty po skončení akce pokračuje na disco Paluba.

Jaromír Nohavica v letním kině

KDY: Pátek 16. sprna od 20 hodin
KDE: Letní kino Sezimovo Ústí
 
Recitál jednoho z našich nejoblíbenějších písničkářů, sestavený nejen ze známých písní, ale i novinek z autorova posledního alba Poruba. Fanoušci Jarka Nohavici si již určitě zvykli, že jeho koncerty jsou samé překvapení a vždy naprosto nově dramaturgicky sestavené. Takže se rozhodně mají na co těšit.

Koncert je do 15 let nepřístupný.

Vstupenky zakoupíte v Infocentru Sezimovo Ústí. Cena vstupenky v předprodeji 550 Kč, na místě 600 Kč.

Traktoriáda
 

KDY: Sobota 17. srpna od 11 hodin
KDE: Na hřišti u mostu v Dráchově


Již osmý ročník Traktoriády – sjezd starých i nových motocyklů, traktorů a traktorů domácí výroby. Program je připraven pro celou rodinu. Přijeďte vystavit své miláčky, případně se si zazávodit v netradičních disciplínách.

Na soutěžící čeká jízda pralesem nebo couvání s válcem, každý si může zkusit hodit pneumatikou. Během dne budou příchozí diváci vybírat nejkrásnější stroj a jeho majitel vyhraje sud piva. 

Od 11 hodin probíhá registrace, od 12.30 hodin je prohlídka strojů a od 14 hodin začínají soutěže.

Kulturní víkend v Plané nad Lužnicí

KDY: Od soboty 17. do neděle 18. srpna od 11 hodin
KDE: Planá nad Lužnicí - ostrov

V pátek zahájí víkend Artfestival Mosty od 18 hodin plný hudby, gastronomie i umění. V 18 hodin zahraje Ve čtvrtek v pět. V 19.30 hodin zazpívá Eva Emingerová a její trio. Ve 21 hodin vystoupí kapela Cihelna a spol, ve 22.30 hodin naváže Jam stage a ve 23 hodin zakončí klasickými beatovými peckami kapela Napříč. Vstupné je 70 korun, nebudou chybět mostní speciality studené kuchyně.

V sobotu pokračuje program XII. ročníkem Plánského dechovkového festivalu od 14 hodin. Na místě se platí vstupné 150 a 120 korun.Hraje Kapelle Nagelberg z Rakouska, Počátecká dechovka, Třeboňská Dvanáctka, Řečická kapela a Keramička.

Pivní festival na zámku v Měšicích

KDY: Od pátku 16. do soboty 17. srpna od 11 hodin
KDE: Planá nad Lužnicí - ostrov

Pivní festival v prostorách zámku Měšice začíná v pátek v 16 hodin.

Ochutnat bude možné pivo z deseti pivovarů, představí se Food Bar, barmanská či ohňová show. Hrát bude Pohřební kapela – lidové-rock, Cuku letu – ska-rock a další. Doprovodný program slibuje jarmark i celodenní hry a soutěže nejen pro děti, alei pro dospělé.

Ze vstupu a každého vypitého piva navíc přispějete na opravu zámku. Lístky jsou v předprodeji od 1. července přímo na zámku. Vstup pro dospělého na jeden den 85 korun, dítě 15 Kč, oba dny 150, dítě 10 Kč. Na místě pak zaplatíte na jeden den 100 a 20 Kč, na oba dny potom 170 a 15 Kč za ratolest.