Chcete poznat práci ošetřovatelů ZOO Tábor? Přijďte s dětmi soutěžit!

Kdy: v sobotu i neděli od 10 do 16 hodin

Kde: Zoo Tábor - Větrovy

Jeden z dětských snů splní o nacházejícím víkendu táborská zoo těm nejmenším. V sobotu 7. a v neděli 8. září se děti budou moci zúčastnit ojedinělé hry Malý ošetřovatel Zoo Tábor, jejímž prostřednictvím se blíže seznámí s každodenním životem chovaných zvířat. V době mezi 10. a 16. hodinou dostanou účastníci u pokladen soutěžní kartičky s osmi otázkami, na které mohou najít odpovědi u výběhů se zvířaty. Po odevzdání vyplněných kartiček pak dostanou u východu ze zoo naprosto unikátní suvenýr, který pracovníci zoo vyrobili jen a jen pro ně.

Zažijte město jinak v Soběslavi na promenádě

Kdy: v sobotu od 14 hodin

Kde: promenáda za poliklinikou u Černovického potoka

V sobotu se konají na soběslavské promenádě již druhé sousedské slavnosti. Káva, čaj, divadlo, zkrátka dobře strávený společný čas na barevných dekách při pikniku vás čeká od 14 hodin. V případě deště se akce nekoná. Pečete, zavařujete a chcete se pochlubit skvělou domácí marmeládou a vyměnit nějaký ten recept? Máte doma knížky, které už nechcete a myslíte, že by mohly udělat radost druhým? Přineste je, konat se bude i malý bazárek. A protože knihy chtějí být čteny, můžete vzít i vaši oblíbenou knížku a podělit se o čtení z ní s ostatními.

Růže a obrazy uvidíte ve Spektru

Kdy: v sobotu od 16 hodin

Kde: Spektrum Sezimovo Ústí

Vernišáž obrazů, ale i živých květin začně v sobotu v 16 hodin v Galerii Spektrum. K vidění budou kvetoucí růže všech barev a druhů, ale zároveň bude zahájena i výstava obrazů členů Volného sdružení Čech, Moravy a Slovenska. Hudební doprovod si vzal za své Jindřich Rozsypal. Výstava růži bude přístupná do 10. září, expozice obrazů bude k vidění až do 4. října. 

Bechyňská osma pro turisty a cyklisty

Kdy: v sobotu od 7 hodin

Kde: Muzeum turistiky Bechyně

V sobotu 7. srpna se koná opět turistický pochod a cykloturistická jízda Bechyňská osma. Pěší si mohou vybrat trasy od 8 do 50 kilometrů, pro cyklisty budou připraveny trasy se vzdálenosti od 10 do 80 kilometrů. Startuje se od 7 do 10.15 hodin od Muzea turistiky v Bechyni, cíl je tamtéž na muzejním dvoře. Trasy vedou okolím Bechyně, údolím Lužnice a potoka Židova strouha, navštívit lze Koloděje nad Lužnicí, Týn nad Vltavou, Dubový vrch, přírodní park Plziny a horu Tábor. 

Den otevřených očí opět pomůže koním

Kdy: v neděli od 10 hodin

Kde: Domov pro koně Leština u Mladé Vožice

Pátý ročník akce, která podpoří chod zařízení je koncipován jako výlet pro celou rodinu. Podívejte se do krásné přírody české Sibiře a Podblanicka, poznejte s dětmi život koní a na statku vůbec. Pro nejmenší budou přichystány hry a soutěže o zajímavé ceny. Nebude chybět ani pestrý kulturní program a dobré jídlo. Hrát bude hudba a shlédnete třeba i divadelní představení. Pro tvořivé se chystají také interaktivní dílny.