Lucie Králová, ředitelka společnosti BRINK´S v Táboře.Lucie Králová, ředitelka společnosti BRINK´S v Táboře.Zdroj: BRINK´SVelké banky, firmy, ale i rodinné podniky. Ti všichni jsou klienty společnosti Brink’s. Už sto šedesát let zajišťuje komplexní služby v oblasti bankovnictví. V České republice pod názvem Brink´s Cash Solutions (CZ) a. s. „Nabízíme vše, co se týká hotovosti, jako jsou svozy, doplňování a zpracování hotovosti, správa bankomatů, přeprava cenností do zahraničí, chytré sejfy na bankovky i mince,“ přiblížila Lucie Králová, ředitelka společnosti BRINK´S služby, jež firma nabízí. „Jednoduše řečeno, jsme tu pro lidi, aby se dostali ke svým penězům v bankomatech, na pobočkách bank a pro firmy, aby se jejich peníze dostaly bezpečně zpátky do banky,“ dodala Lucie Králová s tím, že dnes mají na 800 zákazníků.

Tábor je jedním ze sedmi měst v republice, kde má společnost pobočku. Kromě něj také v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Plzni, Ústí nad Labem.

Veronika Kösslová vyrábí látkové knížky pro děti.
Žena se pustila do šití „chytrých“ knížek. Těší ji, že jsou z nich děti nadšené

Společnost vznikla v květnu roku 1859 v USA. Název Brink´s je odvozen od jména zakladatele Perryho Brinkse. „Tehdy pan Brink uskutečnil první dodávku, když koupil vůz tažený koňmi. Vůz nesl název jeho nové společnosti - Brink’s City Express. Chicago bylo tou dobou na vzestupu, poháněno novými železnicemi vybudovanými tak, aby využívaly rostoucí ekonomiku okolních středozápadních států. Se železnicí přišli výrobci, distributoři, banky a pojišťovací společnosti, z nichž všichni do nového města přilákali obchodní cestující. V počátcích Brink´s používal svůj jediný vůz k přepravě zavazadel cestujících mezi chicagskými železničními stanicemi a hotely,“ přiblížila Lucie Králová historii společnosti.

Dodala, že v průběhu 20. let 20. století se Brink´s rozšířil ze svého chicagského domova v do Clevelandu nebo Rochesteru, v roce 1920 do New Yorku a dalších států. V roce 1932 společnost Brink’s otevřela pobočky ve 49 městech od pobřeží k pobřeží.

Centrum Opero u Staroměstského náměstí.
Dopad covidu: Zaměstnanci chtějí bezpečné kanceláře a větší možnost home office

Od doby založení společnosti uplynulo letos více než 160 let. Za tu dobu prošel svět obchodu řadou změn. „Náš závazek vůči tomu, co děláme, se ale nezměnil. Stále jsme společnost, k jejímž cílům patří hodnoty jako čestnost, bezpečnost, angažovanost, orientace na zákazníka, rovné podmínky pro všechny a neustálé zlepšování,“ přiblížila Lucie Králová filozofii firmy. „Chceme stále být zaměstnavatelem, u kterého budou lidé spokojení, budou hrdí na svou práci a budou kvalitně ohodnocení,“ zdůraznila.

Novinkou letošního roku je dle jejích slov zavedení služby Brink´s complete. „Zákazník si od nás může koupit chytrý sejf, kde online uvidí stav jeho vložené hotovosti. Hlavní přidanou hodnotou však je, že naše společnost připíše zákazníkovi peníze na účet ve chvíli, kdy je vhodí do sejfu. Jde tedy o digitalizaci hotovosti. Zákazníkovi zůstanou výhody jako je anonymita a kontrola nad hotovostí, Brink´s zajistí vše ostatní,“ vysvětlovala ředitelka české pobočky společnosti.

Ilustrační foto.
Mlékárna Madeta zdraží od ledna výrobky o dvě až tři procenta

Ani zde se bohužel nevyhnuli pandemii koronaviru. „I teď se nás koronavirus týká. Podporujeme očkování u našich zaměstnanců finanční odměnou nebo dnem volna,“ popsala situaci ve společnosti s tím, že chtějí zachovat bezpečnost zaměstnanců a zároveň zajistit služby pro jejich zákazníky. „Brink´s zaměstnává v Čechách a na Moravě přes sedm set zaměstnanců. Většina z nich pracovala i během koronaviru v první linii. Za to jim patří velký dík a uznání,“ řekla na závěr.