deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Tripartita dál hledá shodu na předčasných penzích: Po pondělním jednání k dohodě odborů a zaměstnavatelů nedošlo, vláda je se svým postojem uprostřed, řekl Jurečka.
26. kolo italské ligy: Fotbalisté AS Řím porazili FC Turín 3:2. První hattrickem v římském dresu se blýskl Argentinec Paolo Dybal.
Důsledky nedostatku sněhu: Pořadatelé museli zrušit nejdelší závod psích spřežení na východě Spojených států.
Palestinská vláda podala demisi: Prezident autonomie Abbás ji pověřil pokračováním v úřadu, nový kabinet má podle pozorovatelů pomoci reformám.
Italská vláda podpoří modernizaci: Na zelený a technologický přechod schválil kabinet Meloniové balík dotací za 6,3 miliardy eur.
Norská výletní loď smí z karantény do přístavu: Plavidlo s 3 tisíci lidí na palubě čekalo 2 dny na povolení u Mauritia, hygienici museli vyloučit podezření z cholery.
Huť Liberty chce převzít dodavatelel energie: Ostravská firma chce získáním Tamehu vyřešit problémy obou společností, které výrazně omezily výrobu.
Americké úřady zastavily největší fúzi řetězců: Obchod za 25 miliard dolarů by spojil supermarkety sítí Kroger a Albertsons. Úřady se obávají růstu cen.
Těžký pracovní úraz: Záchranáři zasahovali v podniku na Frýdeckomístecku, muže tam přimáčklo nákladní auto.
Spotřeba plynu je nejnižší od roku 1992: Češi za celý rok spotřebovali celkem 6,76 miliardy metrů krychlových plynu, což bylo meziročně o 10,4 procenta méně.
Policie v Sydney vyšetřuje vraždu ze žárlivosti: Potápěči hledají těla páru, který měl služební zbraní zastřelit policista, odmítnutý milenec.
Skotská policie odhalila velkou farmu na marihuanu: V opuštěném obchodě v Ayru na jižní pobřeží Skotska zajistila drogu za 920 tisíc liber.
Policie ocenila dva gentlemany silnic: Tradiční cenu získali dva muži, kteří zachránili loni v listopadu řidiče z hořícího auta na D35 u Mohelnice.
Izraelský soud nařídil vládě vysvětlit výjimku: Musí mu napsat, proč mají být ultraortodoxní mladí Židé nadále zproštěni povinné vojenské služby.
Pod lavinou v Kyrgyzstánu zahynul i Slovák: Úmrtí potvrdily slovenské úřady. České ministerstvo zahraničí oznámilo smrt 3 občanů, obětí je celkem 19.
Maďarsko má nového prezidenta: Parlament hlavou státu zvolil kandidáta vládního FIDEZSu dosavadního šéfa Ústavního soudu Tamáse Sulyoka.
Křetinský uspěl u francouzského soudu: Český miliardář získal souhlas se svým plánem na záchranu zadluženého obchodního řetězce Casino.
Vyšetřování vraždy na Jihlavsku: Soud poslal obviněného 17letého cizince do vazby. Měl ubít šedesátníka v Kostelci na Jihlavsku.
Odyseus poslal obrázky z Měsíce: První soukromá sonda, která dokázala na oběžnici přistát, odvysílala na Zemi záběry ze svého sestupu a z povrchu.
Ústecký hejtam se distancoval od zakázkové aféry: Jan Schiller uvedl, že politickou odpovědnost za případ Krajské zdravotní necítí.
Chodec v Brně zemřel po srážce s náklaďákem: Policie po odpolední nehodě žádá o spolupráci svědky nehody v Bauerově ulici za Výstavištěm. Jižní Čechy mají další ohnisko ptačí chřipky: Veterináři je potvrdili v malochovu slepic u Křemže na Českokrumlovsku.
Scholz odmítl Taurusy pro Ukrajinu: Kancléř uvedl, že moderní rakety s plochou dráhou letu kvůli dalekému dostřelu neposkytne.
Izraelská armáda našla další tunely v Gaze: Podzemní systém podle vojska měří na deset kilometrů, spojuje sever a jih pásma, vede i pod univerzitou a nemocnicí.
V Paříži začíná summit o Ukrajině: Prezident Marcon v Elysejském paláci vítá hlavy států a vlád, účastnit se bude i premiér Petr Fiala.