K požáru vyjely dvě cisterny a automobilový žebřík profesionálních hasičů z táborské stanice a svolali se také táborští dobrovolní hasiči. Jednotky na místě průzkumem zjistily, že hoří ubytovna. Na místo byly okamžitě povolány elektrárenská a plynová pohotovostní služba.

Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů se z ubytovny před příjezdem hasičů samoevakuovalo 24 osob (z toho dvě děti). Nikdo z nich nebyl zraněn. Ve spolupráci s vedením města Tábor pro ně bylo zařizováno náhradní ubytování. Hasiči k požáru vyslali evakuační autobus, kterým byli lidé odvezeni.

Lidé v Táboře vysadili dvě aleje letních dubů.
OBRAZEM: Lidé v Táboře vysadili dvě aleje letních dubů

Během hašení se propadl strop

"Požár se konstrukcemi velmi rychle dostal do střechy ubytovny. Velitel zásahu si po průzkumu okamžitě vyžádal další posilové jednotky. Byl vyhlášen poplach pro jednotky SDH obcí Chýnov a Planá nad Lužnicí. K požáru se dostavilo celkem 7 cisteren pro dodávku dostatečného množství vody a automobilový žebřík pro případnou evakuaci a především hašení z vnějšku objektu. Velitel zásahu rozhodnul vytvořit kyvadlovou dopravu vody cisternami a zřídit tři bojové úseky – dva ze země, třetí z výškové techniky," popsala zásah Vendula Matějů.

Hasiči zároveň prohledávali jednotlivé pokoje ubytovny a vynášeli z nich nábytek, který na volném prostranství dohašovali. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu v 6:46 hodin. Záchranu nábytku museli v průběhu prací hasiči přerušit vzhledem k nestabilní stropní konstrukci. Všichni museli požářiště opustit. Konstrukce se následně částečně zřítila. Dohašování, rozebírání zříceného krovu a vyhledávání možných ohnisek pokračovalo ještě v devět hodin ráno.

"Co bylo přesnou příčinou vzniku požáru, je v tuto chvíli v šetření. Výše vzniklé škody byla předběžně stanovena na 5 milionů korun," doplnila mluvčí.