Na silnici II/137 v Ratibořských Horách hořel v blízkosti silnice přístavek rodinného domu a z toho důvodu bylo potřeba v délce více než šest set metrů zcela uzavřít komunikaci a zřídit objízdnou trasu. S komplikacemi počítejte zhruba do 23. hodiny.

Podle informací Venduly Matějů, mluvčí HZS Jihočeského kraje došlo k požáru rodinného domu v blízkosti silnice na hlavním tahu z Tábora na Mladou Vožici. "Z důvodu bezpečnosti policie celý úsek uzavřela a odklání dopravu. V tuto chvíli je požár pod kontrolou," doplnila mluvčí HZS.

V zoo na Větrovech přivedli na svět prvního zubra.
Sobota bude v ZOO Tábor patřit poznávání přírody

"Během požáru zasahovaly tři jednotky, místní jednotka dobrovolných hasičů z Ratibořských Hor a z Tábora, a také profesionální hasiči z Tábora. Celkem kolem dvaceti hasičů. Na místě došlo k požáru přístavku rodinného domku, částečně byla zasažena i střecha. Požár se však podařilo hasičům lokalizovat a převážná většina rodinného domku byla uchráněna od škody. K žádnému zranění nedošlo, příčiny požáru v šetření. Na místě byly tři cisterny a jedna výšková technika. Tu ale nakonec nebylo potřeba použít," upřesnil na místě Milan Urbánek, velitel zásahu z HZS Tábor.

V noci z úterka na středu vyráželi hasiči k požáru pily v Dráchově.
V Dráchově hořela pila. Vznikla škoda za tři miliony