Na místě zasahovali dopravní policisté i jihočeští hasiči. Požár byl kolem půl desáté už kompletně uhašen. Místo je průjezdné s opatrností.

Jak upřesnila mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Jihočeského kraje Vendula Matějů, k požáru došlo v katastru obce Dynín. Ohlášen na tísňovou linku byl v 8:20 hodin ráno.

"Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanic Soběslav i České Budějovice, jednalo se o požár dodávky Renault Master, která hořela v plném rozsahu," konstatovala.

K požáru žací mlátičky, který se rozšířil i na pole, došlo před dvěma měsíci, ve středu 8. září odpoledne. Kombajn ale dál stojí na okraji pole.
OBRAZEM: Obří kolos straší v poli, připomíná dva měsíce starý požár

Hasiči požár okamžitě lokalizovali, oheň se dál nešířil. "Požár dostali pod kontrolu během pár minut, jeho úplná likvidace nastala až krátce před půl desátou dopoledne," zmínila Matějů.

Shořelo všechno zboží

Škoda podle mluvčí zatím není vyčíslena, stejně tak příčina požáru. "Dodávka převážela lednice, pračky, myčky a další elektroniku, zboží shořelo kompletně," upřesnila mluvčí hasičů.

Mimořádná událost se obešla bez zranění. "Policie uzavřela jeden pruh dálnice D3, důvod vzniku požáru je aktuálně ve vyšetřování. Pravděpodobně by mohlo jít o technickou závadu během jízdy," uzavřela Vendula Matějů.