Molíkova vila, tak se říká kdysi honosnému, ale již dlouhé roky opuštěnému stavení v Okružní ulici. Od čtvrtečního rána ji hasiči zachraňují před úplným zničením. K požáru přijeli i záchranáři, kteří ošetřili pětačtyřicetiletého popáleného muže. 

„Říká se jí Molíkova vila, po majiteli Molíkovi, jehož rodiče pocházeli ze Soběslavi. Zrovna nedávno jsme s ním řešili údržbu domu, protože sousedé si stěžují, že ho neudržuje. Kdysi to byla krásná víla," přibližuje objekt, který pomalu zarůstá roštím, starosta Jindřich Bláha.

Opuštěný dům láká lidi bez střechy nad hlavou. Jeden z nich při požáru utrpěl popáleniny. „Začali se sem stahovat bezdomovci z Tábora a Budějovic, proto jsme apelovali na zajištění domu. Byl plný papírů, tak jsme se obávali požáru od cigarety nebo svíčky. Víme, že jeden z bezdomovců se teď ve vile pohyboval," potvrzuje vrchní strážník Miroslav Drs.

Hasiči ze Soběslavi, Plané nad Lužnicí i Veselí nad Lužnicí a Tábora k požáru v Okružní ulici vyjeli přesně ve tři hodiny ráno.
„Vzhledem k tomu, že ve vile bylo zhroucené vnitřní schodiště do patra, dostali se zasahující hasiči dovnitř až po příjezdu plošiny krátce před půl čtvrtou ranní. V hořící vile nebyla ani v přízemí, ani v patře nalezena žádná osoba," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

O několik desítek minut později však tento údaj už neplatil. Hasiči již měli požár pod kontrolou, když v zahradním altánu narazili na popáleného muže. Na místo tak v pět ráno vyrazili i záchranáři.
„Na místě převzali pětačtyřicetiletého muže, který utrpěl popáleniny druhého stupně na dolních končetinách. Po ošetření byl převezen na chirurgické oddělení táborské nemocnice," upřesnila mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Příčina vzniku požáru je dosud v šetření jak hasičů, tak policistů. Nejpravděpodobnějším zdrojem požáru se jeví nedopalek cigarety, nicméně vyšetřovatelé prověřují i další verze. Škodu předběžně stanovili na dva miliony.