AUTO V PLAMENECH

Požár řešili táborští profesionální hasiči krátce po půl desáté ráno, a to v ulici Kpt. Nálepky v Táboře. Zde byl podle tiskové mluvčí Venduly Matějů na parkovišti před rodinným domem ohlášen hořící automobil Ford Focus.

"Uhašení požáru hasičům zabralo více než půlhodinu s tím, že požár zničil nejenom Ford, a to kompletně, ale zasáhl i další dvě vedle stojící auta značek Škoda Octavia a VW Golf. Ty poškodily plameny a sálavé teplo. Hasiči na likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy a pěnu," informovala.

Na 89. kilometru dálnice D3 mezi obcemi Janov a Doubí u Tábora havaroval kamion s osobním automobilem, čtyři osoby byly při nehodě zraněny.
VIDEO: Na dálnici D3 byl převrácený kamion, oba směry jsou již průjezdné

Na vyhledání možných skrytých ohnisek pak použili termokameru. Vzhledem k tomu, že hasební voda začala na silnici rychle namrzat, vyžádal si velitel zásahu na místo posypový vůz. Výše vzniklé škody činí 60 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

EVAKUOVALI ZAMĚSTNANCE

Profesionální hasiči z táborské stanice byli týž den v půl dvanácté povoláni do skladové haly firmy v Purkyňově ulici v Táboře k monitoringu ovzduší. "Průzkum ukázal, že zde došlo k úniku látky. Hasiči, vybavení dýchací technikou, detektory postupně prozkoumávali celou halu. Naměřili vyšší koncentraci CO. Po tomto zjištění evakuovali ze skladu všechny zaměstnance a zahájili odvětrání celého objektu," vysvětlila tisková mluvčí jihočeských hasičů.

Alkohol. Ilustrační foto.
Opilecká eskapáda bude mít dohru před soudem

Po odvětrání hasiči opět změřili koncentraci CO ve vzduchu a zaznamenali již hodnoty, které byly hluboko pod přípustnou mez. Výsledky měření byly předány zástupcům firmy.

PŘI NEHODĚ VYTEKL OLEJ

Na silnici II. třídy u Dolních Hořic, části obce Radostovice zasahovala profesionální jednotka ze stanice Tábor krátce po 13. hodině u dopravní nehody, a to dodávky značky Ford Tranzit. "Nehoda se obešla bez zranění. Zasahující hasiči ze silnice zlikvidovali motorový olej, který vytvořil skvrnu v délce přibližně patnáct metrů. Velitel zásahu si dále vyžádal na místo posypový vůz z důvodu silně namrzlé vozovky," upřesnila Vendula Matějů.

Ilustrační foto.
Boural pod vlivem a z místa utíkal

Po naložení dodávky na vůz odtahové služby hasiči dokončili úklid silnice. Po celou dobu zásahu jednotka řídila provoz na komunikaci.