Kde loni hořelo nejčastěji:
Tábor 40x
Planá nad Lužnicí 10x
Veselí nad Lužnicí 8x
Soběslav 7x
Malšice 5x
Bechyně 4x
Chýnov, Jistebnice, Běleč
a Sezimovo Ústí 3x

Když Martin Pekárek poprvé oblékal hasičskou uniformu, měl krátce po vojně a v kapse maturitní vysvědčení ze zemědělské školy. Dodnes je šťastný, že se tak rozhodl. „Ta práce mě chytla , a i když je to už čtyřiadvacet let, drží mě dodnes a nikdy bych neměnil, byť jsem měl možnost," říká dnes čtyřiačtyřicetiletý velitel čety. Pro něj jsou ale pomoc lidem, záchrana životů, zvířat a majetku jasnými prioritami.

Na první svůj požár si dodnes také pamatuje, to ještě sloužil v Písku, když začalo hořet hospodářské stavení. Čím mu služební roky přibývají, tím nejen jemu ubývá počet výjezdů k hašení. S postupujícími roky jsou hasiči častěji u dopravních nehod nebo u tak zvaných technických zásahů. Zatímco loni hořelo 131krát, technických zásahů eviduje ředitel táborského sboru Petr Hojsák 540.

Změna poměru má vliv i na vybavení sboru. „Proto se snažíme zlepšit technické vybavení, kterého tím pádem stále přibývá. Zatímco dřív nám stačila cisterna, teď k tomu potřebujeme další auta nebo vybavení například k práci na vodě nebo likvidaci nebezpečných látek," upřesňuje s tím, že reagovat musejí umět jak na obálky s nebezpečným obsahem, tak například na smrtelnou ebolu.
Z přehledu je zřejmý klesající výskyt požárů byť se dvěma výjimkami, a to v roce 2010 a 2012, kdy hořelo nejméně a nejvíce za pět let.

Nejnáročnějším zásahem byla pro hasiče nehoda dálkového autobusu, který v září před Planou nad Lužnicí sjel ze silnici a spadla na něj trolej.
„To byl náročný zásah, protože tam byla ta trolej a tedy vysoké napětí. A také dva lidi, kteří v autobusu uhořeli. Naštěstí tak náročných nehod není tolik," okomentoval Petr Hojsák loňskou tragédii.

Pokud se při vyšetřování požáru zjistí trestný čin, ujímá se ho policie, řešení přestupků je pak na hasičích. V tomto směru zůstává většina práce právě na hasičích.

Za rok 2014 měli v okrese 887 výjezdů, z toho k 38 planým poplachům a 131 požárům. Těch je o osm méně než za rok 2013. Za pět let příslušníci sboru uchránili majetek za téměř 810 milionů korun, přičemž škody se dostaly na 119 milionů. Za sledované pětileté období zemřelo devět lidí.

O něco více vyjížděli loni k dopravním nehodám, celkem ke 139. „Počet nehod vyžadující naši pomoc je přibližně stejný, spíše se ale zvyšuje závažnost a nutnost vyprošťování osob. Nejvíc výjezdů máme k tak zvané technické pomoci, což je zejména otevírání bytů, čerpání vody a likvidace následků živelných pohrom nebo stavění protipovodňových stěn," dodává ředitel táborského sboru.
Potěšující je, že ubývá kotlů na tuhá paliva a s nimi se snižuje i počet požárů od zanesených komínů. 
Statistika roku 2014.