Stane se tak díky anketě, která doprovodí slavnostní ceremoniál v rámci Plesu sportovců. Ten se koná v sobotu 10. února v táborském hotelu Palcát.

Už v loňském roce si čtenáři volili svou hvězdu prostřednictvím internetového hlasování. V mimořádně sledovaném souboji se nakonec nejvýrazněji činili příznivci florbalisty Josefa Mareše, opory divizního týmu 1. FbK Tábor, která v té době figurovala na čele střelecké listiny celé soutěže.

Stejná možnost se sportovním příznivcům z řad návštěvníků našeho webu otevírá i letos. Do pětičlenné nominace tentokrát zařadil Táborský deník dva jednotlivce, dva kolektivy a stejně jako loni i jeden organizační tým.

NOMINACE

Spartak Soběslav, fotbal muži.FK Spartak Soběslav (fotbal, muži). Soběslavský fotbal zapsal v loňském roce do své kroniky vpravdě historickou kapitolu. Po úspěšném tažení jihočeským přeborem si mužstvo Spartaku poprvé vybojovalo šanci zahrát si republikovou soutěž, a tu také bez váhání přijalo. Tým pod vedením Radka Hajiče, jehož kádr tvoří z drtivé většiny kmenoví soběslavští hráči, odstartoval do bojů v divizní skupině A fantasticky a dlouho pobýval v popředí tabulky. V závěru se sice po sérii porážek propadl a čeká ho poměrně těžké jaro, ani to však nesnižuje loňský přelomový úspěch spartakovského fotbalu.

Marek Volf, atletika.Marek Volf (atletika – trojskok). Povoláním stavbyvedoucí ukončil svou aktivní činnost v atletice v roce 1992. Po 24 letech ale bylo všechno jinak. Marek Volf se vrátil k aktivnímu závodění a během zimní přípravy v roce 2016 snížil svou váhu o 10 kilogramů. Své obnovené působení v trojskokanském sektoru zahájil ve druhé lize mužů v barvách VS Tábor a na loňském mistrovství republiky veteránů v Hranicích vybojoval zlato. V srpnu se zúčastnil veteránského evropského šampionátu v dánském Aarhusu a v kategorii trojskokanů 40 – 44 let si výkonem 12,92 m zajistil stříbrnou medaili. V současnosti vzhlíží k účasti na MS ve španělské Malaze, kde by chtěl rovněž obsadit pozici na stupních vítězů.

Foxes Tábor, americký fotbal.Foxes Tábor (americký fotbal). Na slunce sportovního spektra na Táborsku se v posledních letech dere také neobvyklé odvětví, které si ovšem po celé republice získává značnou popularitu: americký fotbal. Táborští „Lišáci“ uspořádali první nábor do svých řad v lednu roku 2016, aby už na jaře příštího roku prožili mistrovskou premiéru ve čtvrté tuzemské lize. Při trénincích na Komoře i zápasech na stadionu Míru doslova sršeli entuziasmem; chuť výhry sice nepoznali, ale za svou dřinu se odměnili v posledním utkání, kdy zaznamenali své první ostré body a podlehli Teplicím jen těsně 22:27. V současnosti zbrojí téměř tři desítky hráčů na druhý mistrovský ročník.

Anna Kotounová, lední hokej.Anna Kotounová (lední hokej). Táborský hokej vychoval pro nejprestižnější soutěže i týmy řadu výborných hráčů, z nichž řada zářila i na reprezentačních akcích. Samostatnou kapitolou je ovšem zatím poslední ryzí příběh táborské účasti v národních týmech. Šestnáctiletá obránkyně HC Tábor Anna Kotounová se řadí už několik let k oporám mladých ženských výběrů. Vrcholem loňského roku se pro ni stalo stříbro z Evropského poháru v Maďarsku, který je považován za neoficiální mistrovství Evrop hráček do 16 let. Obětavé bojovnici od Jordánu navíc svěřili čeští trenéři roli kapitánky týmu! V lednu tohoto roku navázala Anna Kotounová na své reprezentační úspěchy účastí na MS hráček do 18 let.

Organizační tým oddílu šachu TJ Sokol Tábor.Oddíl šachu TJ Sokol Tábor (organizační tým). Královská hra má ve městě nad Jordánem pevné kořeny. Starají se o to také členové oddílu TJ Sokol Tábor, a to nejen výsledky svých reprezentantů. Díky jejich úsilí se v Táboře každoročně na přelomu července a srpna pořádá mezinárodní turnaj Velká cena Tábora. V každém z ročníků se může pochlubit fantastickým obsazením z řady zemí včetně přítomnosti velmistrů a mezinárodních mistrů. A opomenout samozřejmě nelze ani Táborskou věž, klání, která se řadí se k nejstarším turnajům v republice. V letošním roce oslavil tento turnaj pro mládež i dospělé jubilejní 60. výročí.

Hlasování bude ukončeno v pátek 2. února.