Ve své kategorii Klasik ujel během hodinového vytrvalostního závodu nejvíce kol, a to celkem 43. Navíc se může pochlubit i nejlepším časem za ujetý okruh vůbec. Se svým výkonem je teprve sedmnáctiletý jezdec nadmíru spokojen. "Závod se mi podařil výborně. Věřil jsem, že by mohlo vyjít alespoň třetí místo, protože motorka byla stoprocentně připravená a nakonec se ukázalo, že neměla v závodě konkurenci," zhodnotil svůj výkon.

Při lednových závodech v Soběslavi ho mohou fanoušci vídat pravidelně již od roku 2015. "Beru to jako domácí závod, jelikož u nás v Košicích se nic nejezdí. Soběslav mám nejblíže a místní trať se mi moc líbí," dodal Tomáš Novotný.

Letos se jednalo již o jeho pátou účast a hned nejvyšší post na bedně. Od začátku kariéry je věrný číslu 15. "Už ani nevím, jak mě to napadlo, ale stejné číslo si vybírám všude," prozradil nadějný závodník, který reprezentuje klub Motosport Chýnov.

Fotogalerie: Pionýry se hodinu bahnily na soběslavském okruhu

Jak mohli všímaví diváci sledovat, přes výborný start, ho však čekal celkem náročný finiš. "Asi dvacet minut před koncem závodu jsem zlomil řadící páku, a tak jsem až do konce musel řadit jen rukou," uzavřel Tomáš Novotný.