Vysokou výkonnost potvrdila mezi dospělými Klára Mazalová, a to i přesto, že se tentokrát plavaly pro ni nezvykle krátké distance. Na tratích 100 a 200 metrů PP nenašla přemožitelku, závody na 50 m PP a 100 m BF (dvě klasické ploutve) přetavila v bronzová umístění. Dvě medailová umístění, konkrétně zlato a bronz, si v juniorské kategorii vydobyla Sára Studená a přidala k nim ještě 4. a 5. pořadí. Skvěle se ploutvařský podnik ve Žďáru vydařil Václavu Studenému, jenž dovedl k prvenství hned tři své starty na 50 m PP, 100 m PP a 50 m BF. Zaváhal pouze na stovce BF, kde dohmátl jako sedmý.

S novými osobními rekordy se od Sázavy vrátila Nikola Mazalová, pouze v jediném případě se však prodrala do elitní desítky; devátá skončila na trati 200 m BF. O rok mladší Kateřina Krákorová si svá nejvýraznější umístění vydobyla v závodech na 50 a 200 m PP, kde obsadila 4., resp. 5. místo, na stometrové distanci PP brala 7. příčku. V jednom případě se mezi nejlepších deset závodníků probil Jonáš Hienl, a to na trati 200 m BF.

Do bojů ve žďárském bazénu zasáhly ještě Veronika Fuková a po dlouhé odmlce také Nikola Musilová. Posledně jmenovaná opanovala v kategorii masters klání na 200 m BF a jen o stupínek níž figurovala ve výsledkové listině závodu na 50 m BF. Stovce se dvěma klasickými ploutvemi na nohách dokončila na 4. místě.