MČR v Otrokovicích

Na republikovém šampionátu v dlouhém triatlonu se dočkal ohromného úspěchu Jan Hradecký. Poprvé v kariéře dokázal prolomit na tratích Ironmana hranici devíti hodin. Distance 3,8 km plavání – 180 km cyklistika – 42 km běh zvládl ve fantastickém čase 8:57,46 hod. a v cíli z toho měl obrovskou radost. V absolutním pořadí závodu se díky svému výkonu prosadil na 8. příčku, ve své kategorii skončil čtvrtý.

„Byl to můj vysněný den. Tajně jsem věřil, že můžu času pod devět hodin někdy dosáhnout, ale vůbec jsem netušil, že se to stane už v tomto roce," liboval si Jan Hradecký na webových stránkách E.ON Triathlon Teamu.

MČR v Račicích

Tuzemský mistrovský podnik na olympijských tratích hostil ve stejném termínu veslařský areál v Račicích. Nejvýraznější kapitolu zapsal do kroniky táborského triatlonu dorostenec Tomáš Plojhar, jenž triumfoval ve své kategorii a vybojoval i stříbro mezi juniory. Vysloužil si tím nominaci na juniorské mistrovství Evropy i start v dalším Závodě olympijských nadějí na Slovensku.

Další zlaté medaile si do Tábora odvezli bratři Kozojedovi. Starší Martin ovládl jedenáctičlenné pořadí žákovské kategorie 10 – 11 let, mladší Ondřej bral zlato v kategorii osmiletých.

Na račický šampionát nebude v dobrém vzpomínat elitní závodník E.ON Triathlon teamu Lukáš Červenka. Závod rozjel výtečně a dlouhou dobu se držel po boku olympionika a pozdějšího vítěze Jana Čelůstky. Stopku všem nadějím nakonec udělaly zdravotní potíže v běžecké části, vinou kterých z boje odstoupil.

SP v kvadriatlonu

Čtvrtý díl světového seriálu kvadriatlonistů hostil nedaleký Týn nad Vltavou. Jeden z českých tahounů Michal Háša tentokrát usedl jen na kajak a další úseky svěřil členům nově složené štafety hájící barvy E.ON Triathlon Teamu. Úvodní plavecký úsek absolvoval zdárně David Macek, který vylézal z vody pátý a na třetí příčce v hodnocení štafet. Právě Michal Háša na kajaku posunul červeno-bílé kvarteto na stříbrnou pozici. Petr Švadlena se dokázal v cyklistice udržet na předních příčkách, a uhájil tak dobrou výchozí pozici pro běžce Jiřího Csirika. Ten nakonec vrátil štafetu E.ON Triathlon Teamu na stříbrný stupínek.

Letní soustředění

V současnosti už mají závodníci  od Jordánu za sebou soustředění na Lipně, které se konalo na přelomu června a července. Zakončili ho startem v závodě Jihočeského poháru v Tálíně, kde si vedli výtečně a vyválčili v tropickém počasí řadu dalších medailových umístění.