Úvodní závod šampionátu se jede dnes v Dalečíně a vzhledem k tomu, že se prakticky nikde jinde v Evropě nezávodí, sešla se tam skutečně výborná konkurence, včetně elitních pilotů mistrovství světa. A všichni se z Dalečína přesunou právě na jih Čech do Kaplice.

Fanoušci motokrosu uvidí v Blanské kotlině výborného Němce Maxe Nagla, jenž letos absolvuje celý seriál mistrovství republiky, nebo třeba třetího pilota aktuálního pořadí světového šampionátu třídy MX2 Australana Jeda Beatona z Rockstar Energy Husqvarna Factory teamu. 

Skvělá jména hlásí také jihočeský tým manažera Evžena Zadražila Motosport Chýnov. „Spolupracuje s předním světovým týmem Red Bull KTM Factory Racing. Společně se sportovním manažerem KTM Joëlem Smetsem jsme domluvili účast hned několika jezdců tohoto továrního týmu v úvodních dvou závodech mezinárodního mistrovství republiky. Na startu se tak objeví aktuální lídr seriálu mistrovství světa třídy MX2 Francouz Tom Vialle, průběžně pátý jezdec šampionátu Rakušan Rene Hofer a přijedou také pokračovatelé slavné tradice svých otců Belgičané Greg Smets a teprve šestnáctiletý Liam Everts,“ hrdě hlásí Zadražil.

Účast přislíbil také jediný český tým v mistrovství světa JD Gunnex KTM Racing Team a pochopitelně rovněž všichni naši nejlepší na čele s Jihočechy Martinem Michkem a Václavem Kovářem. Ten se na letošní sezonu pečlivě připravoval. „Zimní přípravu jsem trávil s Jiřím Čepelákem, který mě trénoval, přišlo ale zranění a já se před sezónou mohl jedině válet v posteli. Delší pauza před závody mě tedy vlastně zachránila. Když jsem se vrátil na motorku, přišly problémy se zády. Pomohly ale masáže a mohl jsem se vrátit zpět do tréninku. Na sezónu jsem už plně připravený,“ chválí si Kovář.

V Kaplici se bude závodit v hlavních třídách MX1 a MX2, o body ale budou bojovat také veteráni a ženy.

Bližší informace k atraktivnímu závodu přineseme v příštím týdnu.