Vyrovnanou bitvu rozhodla Praizlerová

Kaplice, Sezimovo Ústí - V osmnáctém kole fotbalové divize žen se hrálo jihočeské derby.

25.4.2018

Divize ženy (sk. D) - 18. kolo: Spartak Kaplice (modré dresy) - Sokol Sezimovo Ústí 1:0 (0:0).Foto: Libor Granec

Hráčky v tabulce druhého kaplického Spartaku hostily průběžně třetí Sokol Sezimovo Ústí – a dala se očekávat vyrovnaná bitva. Předpoklady podpořil i výsledek prvního vzájemného duelu, který na podzim skončil nejtěsnější výhrou Sezimova Ústí v poměru 2:1.

Kaplice – Sezimovo Ústí 1:0 (0:0)

Po roce a půl se Kapličandy vrátily na zrekonstruovanou hlavní plochu svého stadionu a od úvodních minut měly míč častěji na svých kopačkách. Jejich převaha však byla platonická a vyložené brankové příležitosti k vidění moc nebyly. Ani po sérii rohových kopů se domácí hráčky do nebezpečného zakončení nedostaly.

Komplikace pro hostující tým nastala zhruba po dvaceti minutách hry, kdy ze hry odstoupila kvůli zranění kapitánka Macková a jelikož lavička náhradnic zela prázdnotou, musely hrát hostující fotbalistky v oslabení.

Největší příležitost prvního poločasu měla v jeho polovině domácí Pálková, ke které se ve vápně dostal odražený míč po standardní situaci, střela však směrovala jen do míst, kde byla připravená brankářka Smržová.

V prvním poločase pak již stojí za zmínku jen dva střelecké pokusy domácí kapitánky Petříkové, ale v ani jednom případě nemusela Smržová zasahovat. Územní převaha Spartaku tak kýžené ovoce nepřinesla a do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Po změně stran se na hřiště vrátila ústecká kapitánka Macková, ale na jejím pohybu bylo jasně patrné, že jí zranění limituje.

Samotná hra pak byla dosti podobné té z první půle. Domácí hráčky měly míč častěji na kopačkách, ale do šancí se nedostávaly.

Po hodině hry naopak zahrozila hostující Šimáková, ale Petržalová si s její ranou poradila.

Následující desetiminutovka patřila hráčkám Spartaku a jejich zvýšené úsilí přineslo konečně vedoucí gól. Nejprve se však gólmanka Smržová vytáhla při střele Bartoníčkové, když míč dokázala vytěsnit z pravého horního rohu. Následně si poradila i s nepříjemnou skákavou střelou Matouškové. V 67. minutě se po centru od Pálkové do šance dostala Bartoníčková, ale znovu ztroskotala na brankářce Smržové, která držela naděje hostů na bodový zisk.

Za další tři minuty však byla ve vápně hostů faulována kaplická kapitánka Petříková – a pískala se penalta. Nastal rébus, která z hráček se penalty ujme, protože na jaře již Kapličandy dvě ze tří penalt neproměnily, a to jmenovitě Matoušková v Borovanech a Bartoníčková v Domažlicích. Exekuce se tak ujala nejzkušenější Helena Praizlerová a umístěnou střelou nedala Smržové šanci – 1:0.

Stejná hráčka pak pokoušela střelecké štěstí i o několik minut později, zpoza šestnáctky však mířila nad branku. Sedm minut před koncem Praizlerová přihrála balón Bartoníčkové, ale střelu k levé tyči stačila Smržová vyrazit.

Derby zápas skončil nejtěsnější výhrou domácího Spartaku. Vítězství to bylo zasloužené, přestože gólových šancí tolik nebylo. Kapličandy mají nyní od třetího odstup již devíti bodů. Na lídra pak ztrácejí dva body, ale vedoucí Hrádek má zápas k dobru.

Fakta – branka: 70. Praizlerová z penalty, bez karet, rozhodčí Křížek, 33 diváků.

Sestavy:

Kaplice: Petržalová – K. Jedličková, Vávrová, Vaňková, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Pálková, Petříková, střídala: Suchanová

Sezimovo Ústí: Smržová – Koktavá, Pěchová, Sesztáková, Šalátová, Zíková, Pajerová, Macková, Hliňáková, Šimáková, Stejskalová.

Libor Granec

Autor: Redakce

25.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 80 Kč

Pokladníci a prodavači vstupenek v kulturních zařízeních Pokladní v kině. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné pro absolventy, OZZ, OZP (s max. 2.stupněm inv.)., Jedná se o pracovní místo pokladní v letním kině (červenec, srpne) a v kině Spektrum (od září). Pracovní doba je v odpoledních a večerních hodinách vč.víkendů. Požadujeme odpovědnost za svěřené finanční prostředky, spolehlivost., Kontakt: emailem, telefonicky).. Pracoviště: Městské středisko kultury a sportu, náměstí Tomáše Bati, č.p. 701, 391 02 Sezimovo Ústí 2. Informace: Linda Lacinová, +420 381 276 708.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 22 000 Kč

Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče Terénní pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Aktivní vyhledávání a poskytování služeb uživatelům nelegálních drog, alkoholu a patologickým hráčům v Táboře a okolí. Výměnný program, sociální služby, poradenství, vedení dokumentace., Požadujeme:, - vzdělání: VŠ/VOŠ (sociální pracovník dle zákona 108/2006 Sb., adiktolog, všeobecná sestra) nebo středoškolské+kvalifikační kurz Pracovník v sociálních službách v min.rozsahu 150 hodin., - schopnost komunikace s uživateli drog, - základní orientace v drogové problematice, - praxe v oboru vítána, , Profesní CV a motivační dopis zasílejte do 31.7.2018 na: auritus@iol.cz., Se zasláním CV a motivačního dopisu uchazeč o zaměstnání souhlasí s tím, že organizace je oprávněna jeho osobní údaje zpracovávat po dobu nezbytnou k provedení výběrového řízení., Kontakt: emailem (zaslání profesního CV+motivačního dopisu do 31.7.2018).. Pracoviště: Auritus - centrum pro lidi ohrožené drogou, Klokotská, č.p. 114, 390 01 Tábor 1. Informace: Blanka Kačírková, +420 381 255 999.

Obchod - Obchod Obchodní referent 18 000 Kč

Obchodní referenti Referent oddělení nákupu a analýz. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné i pro absolventy a OZP s max. II.st.invalidity., Popis práce:, Zajištění plynulého a optimalizovaného zásobování v rámci svěřených projektů. Kalkulace a realizace objednávek náhradních dílů, včetně zajištění dopravy. Komunikace s převážně zahraničními dodavateli. Příprava pravidelných reportů, statistik a ad hoc analýz. Úzká spolupráce s ostatními úseky a odděleními společnosti. , Pracovní doba od 7:00-15:30 - Údolní ulice, Tábor)., Požadavky:, SŠ nebo VŠ vzdělání (pozice je vhodná i pro absolventy.), anglický jazyk (minimálně úroveň B2), velmi dobrá znalost MS EXCELL, analytické myšlení, praxe na obdobné pozici a znalost ERP systémů výhodou., Nabízíme:, Adekvátní platové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování, mimořádné prémie, peříspěvek k penzijnímu připojištění, přátelský mladý kolektiv, zázemí stabilní společnosti, jazykový kurz v rámci pracovní doby., Kontakt: emailem, telefonicky (7-15 hodin).. Pracoviště: Vsp data a.s., Údolní, č.p. 2188, 390 02 Tábor 2. Informace: Martina Mrázková, +420 381 489 166.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 90 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič dodávky sk.B. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné i pro absolventy., Přijmeme řidiče pro svoz a rozvoz prádla po jihočeském, středočeském kraji a Praze. , Požadujeme: řidičský průkaz skupiny B, dobrá orientace v jihočeském kraji, znalost Prahy výhodou, příjemné vystupování a jednání se zákazníky, svědomitost, poctivost, pracovitost. Samostatné udržování vozidla v dobrém technickém stavu. Šetrné zacházení se svěřeným majetkem., Trestní bezúhonnost., Zaměstnanecké výhody: zvláštní prémie, jízdní výhody, mobilní telefon i pro soukromé účely., Kontakt: telefonicky, emailem., možnost i brigády. Pracoviště: Katev spol. s r.o., Na Bydžově, č.p. 2044, 390 01 Tábor 1. Informace: Pavel Švejkovský, +420 381 253 213.

Závod Xterra v Prachaticích. Foto: Luděk Jánoš
48

Zlato z XTERRA Czech si odváží Ruben Ruzafa a Helena Karásková

Kinematograf bratří Čadíků. Ilustrační foto.

Kinematograf bratří Čadíků navštíví Veselí

Soutěž TD a ČRo k festivalu Kubešova Soběslav 2018 - první kolo

Táborsko - Tradiční soutěž Táborského deníku a Českého Rozhlasu ČB bude tentokrát tříkolová, konat se bude ve dnech 16. 7., 17. 7. a 18. 7.

OBRAZEM: Po Vajgaru se proháněli draci

Jindřichův Hradec - První ročník Vajgarské saně, závodu dračích lodí, se odehrál v sobotu na rybníce Vajgar.