Hráčky v tabulce druhého kaplického Spartaku hostily průběžně třetí Sokol Sezimovo Ústí – a dala se očekávat vyrovnaná bitva. Předpoklady podpořil i výsledek prvního vzájemného duelu, který na podzim skončil nejtěsnější výhrou Sezimova Ústí v poměru 2:1.

Kaplice – Sezimovo Ústí 1:0 (0:0)

Po roce a půl se Kapličandy vrátily na zrekonstruovanou hlavní plochu svého stadionu a od úvodních minut měly míč častěji na svých kopačkách. Jejich převaha však byla platonická a vyložené brankové příležitosti k vidění moc nebyly. Ani po sérii rohových kopů se domácí hráčky do nebezpečného zakončení nedostaly.

Komplikace pro hostující tým nastala zhruba po dvaceti minutách hry, kdy ze hry odstoupila kvůli zranění kapitánka Macková a jelikož lavička náhradnic zela prázdnotou, musely hrát hostující fotbalistky v oslabení.

Největší příležitost prvního poločasu měla v jeho polovině domácí Pálková, ke které se ve vápně dostal odražený míč po standardní situaci, střela však směrovala jen do míst, kde byla připravená brankářka Smržová.V prvním poločase pak již stojí za zmínku jen dva střelecké pokusy domácí kapitánky Petříkové, ale v ani jednom případě nemusela Smržová zasahovat. Územní převaha Spartaku tak kýžené ovoce nepřinesla a do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Po změně stran se na hřiště vrátila ústecká kapitánka Macková, ale na jejím pohybu bylo jasně patrné, že jí zranění limituje.

Samotná hra pak byla dosti podobné té z první půle. Domácí hráčky měly míč častěji na kopačkách, ale do šancí se nedostávaly.

Po hodině hry naopak zahrozila hostující Šimáková, ale Petržalová si s její ranou poradila.

Následující desetiminutovka patřila hráčkám Spartaku a jejich zvýšené úsilí přineslo konečně vedoucí gól. Nejprve se však gólmanka Smržová vytáhla při střele Bartoníčkové, když míč dokázala vytěsnit z pravého horního rohu. Následně si poradila i s nepříjemnou skákavou střelou Matouškové. V 67. minutě se po centru od Pálkové do šance dostala Bartoníčková, ale znovu ztroskotala na brankářce Smržové, která držela naděje hostů na bodový zisk.

Za další tři minuty však byla ve vápně hostů faulována kaplická kapitánka Petříková – a pískala se penalta. Nastal rébus, která z hráček se penalty ujme, protože na jaře již Kapličandy dvě ze tří penalt neproměnily, a to jmenovitě Matoušková v Borovanech a Bartoníčková v Domažlicích. Exekuce se tak ujala nejzkušenější Helena Praizlerová a umístěnou střelou nedala Smržové šanci – 1:0.

Stejná hráčka pak pokoušela střelecké štěstí i o několik minut později, zpoza šestnáctky však mířila nad branku. Sedm minut před koncem Praizlerová přihrála balón Bartoníčkové, ale střelu k levé tyči stačila Smržová vyrazit.

Derby zápas skončil nejtěsnější výhrou domácího Spartaku. Vítězství to bylo zasloužené, přestože gólových šancí tolik nebylo. Kapličandy mají nyní od třetího odstup již devíti bodů. Na lídra pak ztrácejí dva body, ale vedoucí Hrádek má zápas k dobru.

Fakta – branka: 70. Praizlerová z penalty, bez karet, rozhodčí Křížek, 33 diváků.

Sestavy:

Kaplice: Petržalová – K. Jedličková, Vávrová, Vaňková, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Tošilová, Pálková, Petříková, střídala: Suchanová

Sezimovo Ústí: Smržová – Koktavá, Pěchová, Sesztáková, Šalátová, Zíková, Pajerová, Macková, Hliňáková, Šimáková, Stejskalová.

Libor Granec