Pokud Deník volejbalisty Jihostroje za výkon v Lize mistrů proti Innsbrucku chválil, za úvod extraligového zápasu v Příbrami si rozhodně pochvalu nezasloužili.

Svěřenci trenéra Dvořáka šli bleskurychle do vedení (3:1), to v průběhu setu jen navyšovali, vzhledem k počtu nepřesností na budějovické straně kurtu se ani nemuseli moc snažit.

Úvodní set dohrával Jihostroj se změnami v sestavě (za Habra Zapletal a za Kulihu Šulista), domácí se ale dotáhnou nenechali a za 22 minut v klidu dopluli do cíle – 25:18.

Do druhého dějství ponechal trenér Jihostroje Jan Svoboda v sestavě zkušenějšího Zapletala.

Fila se Sobotkou zavřeli prostor nad sítí a skóre se začalo otáčet – 8:12. Znovu důležité body přidal Fila a hosté sesbírali zdánlivě ztracené míče v poli – 10:16 a 18:25.

Ústřední postavou sobotního duelu byl nahrávač Petr Zapletal. Jasně potvrdil, že má v Jihostroji svoji nezastupitelnou roli. Vypomohl mladšímu kolegovi, své spoluhráče vysílal do skvěle nachystaných pozic. Jihočeši zvládli i drama v koncovce – 23:25.

Také třetí dějství nabídlo vyrovnanou partii, ve které ale domácí tahali za kratší konec – 13:16. Český mistr potvrdil nárůst formy, takticky zvládl zápas v Příbrami na jedničku a do tabulky si připsal další tři body.

15. kolo extraligy: Příbram – Jihostroj ČB 1:3 (18, -18, -23,  -18), čas 109 minut, rozhodčí Krtička, Renčín, diváků 650. Jihostroj ČB: Habr, Fila, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek – libero Hupka (Šulista, Zapletal). Trenér Jan Svoboda.