Ve finále první ligy sice Jihočešky podlehly 2:3 na zápasy Bižuterii Jablonec nad Nisou, severočeský tým je ale formálně béčkem extraligové Dukly Liberec a postoupit do elitní soutěže nemůže. Šanci v kvalifikaci proti poslednímu týmu extraligy tedy dostala českobudějovická Madeta a proti Šternberku si počínala suverénně.

„Je to skvělý pocit, protože tyhle pocity se nikdy neomrzí. Už od začátku play off holky ukázaly sílu a chuť něco dokázat,“ řekl po rozhodujícím utkání se Šternberkem asistent trenéra Radek Motys. Bývalý extraligový volejbalista Jihostroje od této sezóny pomáhá u týmu Madety jejímu trenérovi Zdeňku Pekařovi.

Už před vstupem do kvalifikace však volejbalistky Madety věděly, že ani v případě výhry nad Šternberkem se jejich sen o postupu do extraligy pravděpodobně nenaplní, neboť prioritou vedení klubu je Jihostroj.

„My ve skrytu duše doufáme, že by se to téma ještě mohlo otevřít, v tuto chvíli to ale vypadá, že se tak nestane. Klub se vyjádřil, že ne. I v tomto se projevila mentální síla děvčat. Bez ohledu na to našly motivaci vyhrát a užít si úspěch s diváky,“ řekl Radek Motys.