Přihlášky řady kvalitních českých reprezentantů i zahraničních atletů dávají tušit, že bude u Jordánu opět k vidění fantastická podívaná.

Úterní bohaté menu s deseti mužskými a devíti ženskými disciplínami odstartuje už v 15.30 hodin trojskokem žen, oficiální zahájení mítinku je na programu v 18.10 hodin.

Úvodní disciplínou hlavního programu se stane vrh koulí, ve kterém se představí momentálně nejlepší český desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Ten se představí také v oštěpu.

V Táboře nebude chybět ani vícebojařka Kateřina Cachová, která si před nadcházejícím mistrovství světa v Londýně vyzkouší aktuální formu ve výšce, v dálce a běhu na 100 metrů překážek.

Dodejme, že vstupné na mimořádně atraktivní sportovní akci je 70 korun, děti do 15 let a senioři nad 70 let mají vstup zdarma.

K největším zahraničním hvězdám by měl patřit kanadský čtvrtkař Philip Osei s osobním rekordem 45,23 vteřiny. Kvalitní výkony slibuje i běh na 200 metrů žen, který přilákal na start i duo medailistek z letošního mistrovství republiky, šampiónku Kláru Seidlovou a bronzovou Barboru Procházkovou. Do pořadí na stupních vítězů bude chtít jistě promluvit i čtvrtkařka Denisa Rosolová.

Ozdobou mužské dálky i celé Velké ceny by měl být současný tuzemský král této disciplíny Roman Juška, který letos překonal český rekord výkonem 829 cm. Deset minut před 19. hodinou začne soutěž oštěpařek a v ní přislíbila účast dvojnásobná olympijská vítězka a držitelka světového rekordu Barbora Špotáková.

Klenotem mítinku, který patří k nejstarším českým závodům na dráze, se opět stane Memoriál Ing. Jana Pána v běhu na 800 metrů. Jeho třináctý ročník se opět pochlubí kvalitním obsazením; k favoritům závodu mužů by měli patřit půlkaři ze Slovenska a Maďarska.

K vrcholům úterního podvečera se bezesporu zařadí také nejkratší sprinty. Nad překážkami se znovu představí i Petr Svoboda, který stále usiluje o limit pro mistrovství světa.