Prvně jmenovaný mladík vstupoval do domácího podniku v roli nasazené šestky a zpočátku s odstupem sledoval, jak na čele září jeho oddílový parťák Jan Žilavý. Šestý díl turnaje je svedl ke vzájemné bitvě, Matyáš Zeman byl úspěšnější a od té chvíle už vedoucí příčku ze svých rukou nepustil. V posledních třech kolech třikrát remizoval a díky nejlepšímu pomocnému hodnocení se nečekaně posadil na turnajový trůn.

Zkušený Milan Borkovec podnikl rozhodující útok na medailové pořadí až ve finiši. Ke stříbru ho nasměrovaly výhry nad Oldřichem Popelkou z Jindřichova Hradce a Zdeňkem Chvalem z QCC České Budějovice.

K celkovému bronzu se nakonec prodral FIDE mistr Josef Lys ze Sokola Dobrá, který ale může litovat především zcela nečekané porážky v úvodním kole turnaje.

Táborský turnaj nesl i letos punc jihočeského přeboru juniorů, juniorek a mužů. Mezi muži doprovodil domácí duo Zeman – Borkovec na pomyslné stupně vítězů mladý Václav Kotál z ČZ Strakonice. V kategorii do 20 let se narodilo pořadí Matyáš Zeman, Václav Kotál a Jan Žilavý (Sokol Tábor). Dívčí kategorii ovládly hráčky z Českých Budějovic. Za vítěznou Lucií Rolínkovou a stříbrnou Martinou Šťastnou (obě ŠA VŠTE) skončila Beáta Havelková z klubu QCC.

Miloslac Kočí