V úterý 25. července se v Táboře chopí vlády královna sportu. Atletická Velká cena Tábora se řadí k nejstarším českým mítinkům pod širým nebem. Letos oslaví už 57. narozeniny a počtem svých ročníků je srovnaná s proslulou Zlatou tretrou.

Na stadionu Míru se po vzoru předchozích ročníků představí elitní tuzemští i zahraniční závodníci v čele s řadou reprezentantů. Vrcholem atletického podvečera se stane už 13. ročník Memoriálu Ing. Jana Pána v běhu na 800 metrů.

Tváří letošního mítinku bude úspěšný český reprezentant Petr Svoboda, který v minulosti zanechal právě nad táborskými překážkami část svého atletického osudu.

Centrum Tábora se na konci července znovu promění v dějiště špičkového triatlonového klání. Čtyřiatřicátý ročník Táborského triatlonu – Memoriálu Mariana Lošonského se koná v neděli 30. července a znovu získal hned několik přívlastků, které mu dodávají lesk.

Jeho vrcholem se také tentokrát stane závod Evropského poháru juniorů a juniorek. V programu tohoto seriálu získal Tábor díky povedeným předchozím ročníkům stálé místo a velké renomé v triatlonových kruzích.

Pro žákovské kategorie představuje letošní ročník Velké ceny E.ON závod, ve kterém budou bojovat o republikové mistrovské medaile. Zálusk na některé z nich si budou dělat také reprezentanti domácího E.ON Triathlon Teamu.

Starší kategorie včetně těch seniorských budou v Táboře bojovat o body do Českého poháru, zaměstnanci vojenské správy absolvují v rámci táborského podniku svůj otevřený přebor.

Ve stejný den – tedy v neděli 30. července – se v sále hotelu Palcát rozhoří mezinárodní Velká cena Tábora v šachu.

Prestižní turnaj organizuje domácí Sokol Tábor už potřinácté a jeho startovní listina znovu vykazuje mimořádnou kvalitu. Na jih Čech se chystají například hráči z Německa, Jihoafrické republiky, Holandska, Ruska či Lucemburska. Turnajovými boji i obvyklým doprovodným programem stráví šachisté celý týden – klání na devět kol vyvrcholí v neděli 6. srpna.