Bravo! Do pokladnice táborské atletiky přibyly o víkendu další dva cenné klenoty z vícebojařské dílny. Zlato žáka Michaela Urbana a stříbrný úspěch juniorky Lucie Šetelíkové z halového mistrovství republiky Praze zahalily blyštivým závojem zapomnění medailový půst táborských barev z loňského šampionátu.

Zlatá cesta

Michael Urban prokazoval od úvodních bojů v mistrovském sedmiboji výtečnou připravenost. Úvodní hladkou šedesátku zvládl v čase 7,48 s. a v následné dálce si zapsal do výsledků výkon 575 cm. Také klání v koulařském sektoru zavoněla pro talentovaného táborského závodníka spokojeností, to když posla čtyřkilogramové náčiní do vzdálenosti 10,80 m. Když pak v závěrečné disciplíně prvního soutěžního dne – skoku vysokém – pokořil laťku na 166 cm, rezervoval si pro sebe průběžné vedení.

Také druhý den odstartoval Michael Urban parádně. Hned na úvod posunul hranici svého osobního maxima v běhu na 60 m překážek na 8,78 s.. Rychleji dokázal běžet pouze jeho konkurent v boji o žákovské sedmibojařské zlato Pulíček z Jablonce. Následovala druhá nedělní disciplína a druhý osobní rekord táborského lídra soutěže; v tyčkařském sektoru se přehoupl přes 310 cm a druhým nejlepším výkonem soutěže znovu zvýraznil odstup před svým rivalem. V závěrečném běhu na 1000 metrů už si Michael Urban svou výsadní pozici pohlídal a potvrdil svou korunovaci za žákovského krále šampionátu. Jako jediný z patnácti startujících žáků se dokázal v bodovém součtu přehoupnout přes hranici čtyř tisíc bodů – výkon 4032 bodů vynesl svěřenci trenérů Tomáše Purmana a Jaroslava Drdy také nový krajský rekord.

Boj až do konce

Jeho oddílová kolegyně Lucie Šetelíková si v pražské Stromovce odbyla svou vícebojařskou premiéru mezi juniorkami. A nutno dodat, že ji držitelka venkovních mistrovských titulů z kategorií starších žákyň i dorostenek zvládla skvěle.

Mistrovské boje odstartovala prvenstvím a novým osobním rekordem v běhu na 60 metrů překážek (9,22 s.). Ve skoku vysokém se táborská atletka přenesla přes 163 cm, její nejvážnější konkurentka Pavla Březinová z Olympu Brno ale skočila ještě o tři centimetry více a posunula se do čela soutěže. Tam se ale neudržela – Lucie Šetelíková se kouli zaskvěla dalším osobním maximem 10,65 m a vrátila se na výsluní.

Drama o dvou účinkujících pokračovalo na druhý den. Klání v dálkařském sektoru vyšlo lépe brněnské juniorce, která se ve všech pokusech zlepšovala až na 552 cm. Její soupeřka z jihu Čech zaznamenala v úvodním pokusu velký nedošlap a pouhých 503 cm. Ve druhém přešlápla, a tak byla nucena spoléhat na třetí pokus. Nakonec si zapsala do tabulek velmi solidních 546 cm a uhájila před Březinovou těsný patnáctibodový náskok. Pro závěrečný běh na 800 m to znamenalo zhruba vteřinu k dobru. Brněnská vícebojařka v něm i proto od začátku vsadila na rychlé tempo a v cíli byla o 1,7 vteřiny dříve než Lucie Šetelíková. V přepočtu na body jí tento minimální rozdíl nakonec stačil na zlatou medaili s náskokem pouhých šesti bodů před táborskou reprezentantkou.