Pandemie koronaviru přibrzdila také populární motoristickou disciplínu, která kombinuje motokros a silniční závody motocyklů. Úvodní dva podniky v Sosnové a v Chebu musely být zrušeny a domácí šampionát, který nakonec bude pětidílný, tak startuje právě na jihu Čech.

Na Hradišti se bude závodit v sedmi vypsaných třídách. Ti nejlepší jsou tradiční v hlavní kubatuře S1, dále jsou vypsány třídy S2, S3 MX Cup plus veteránské kategorie, S4 Quad (čtyřkolky), S5 Junior, S6 Elév a S7 AKU.

Zkušení pořadatelé už letos za sebou mají sobotní závod mistrovství republiky malých motocyklů, který sice propršel, ale přesto se ho zúčastnilo 75 pilotů a byl to vydařený podnik. „Přestože bylo špatné počasí, byli jsme mile překvapeni početností startovního pole,“ chválil si ředitel závodu Václav Kudrle.

Podobný počet startujících očekává i v neděli na supermotu. „Uvidíme, kolik jezdců dorazí. Je to první závod sezony, takže účast je trochu s otazníkem. Ale mělo by tady být mezi sedmdesáti až osmdesáti účastníky,“ je přesvědčen. Diváci se mohou těšit na obhájce titulu Erika Provazníka, Milana Sitnianského, Miloslava Řiháka či stálici na nebi českého supermota Petra Vorlíčka.

Program píseckého závodu začíná v 8.30 volnými tréninky, na které naváží v 10.10 kvalifikace. Ve 13.30 startuje první série finálových jízd, v 15 hodin druhá. „Chtěli bychom pozvat fanoušky na Hradišti. V neděli by mělo být pěkné počasí a k vidění budou výborné závody,“ láká Kudrle příznivce motoristického sportu.