Hvězdnou položkou v programu triatlonového svátku je už řadu let zmíněný závod Evropského poháru juniorů. Do Tábora se letos sjedou mladí reprezentanti z minimálně 22 zemí včetně zástupců Mexika či Nového Zélandu.

Centrum závodu a všechno potřebné zázemí je stejně jako v loňském roce situováno na táborské dopravní hřiště Pod sladovnou. Táborský triatlonový festival není pouze sportovním kláním, ale také nabízí sportovním příznivcům příležitost seznámit se blíže s kouzlem a náročnosti triatlonu. "Pro diváky a fanoušky triatlonu představuje možnost sledovat zblízka úsilí triatlonistů, jejich kvality a s nimi spojenou tvrdou přípravu, která u některých může vyústit až v kvalifikaci na letní olympiádu v Paříži," vysvětlil předseda táborského triatlonového klubu Martin Hotový.

Trať triatlonového festivalu, která prochází břehem vodní nádrže Jordán a spletitými ulicemi města, prověří dovednosti závodníků v plavání, cyklistice i běhu. "Výzvou na dvacetikilometrové cyklistické části je krátký, avšak prudký kopec do Čekanic, který na rychlé technické trati otestuje rovněž jejich vrchařské dovednosti," sdělil Marek Macháček, vedoucí cyklistické části. Běžecká část zahrnuje tři okruhy, které vedou z centra závodu od dopravního hřiště k hotelu Palcát a po jordánském nábřeží zpět. Pro diváky je ideální zůstat přímo u depa v centru závodu. „Doslova na pár kroků tak mají zajištěn výhled na všechny tři disciplíny,“ dodává Macháček.

Dodejme, že četné zastoupení i ambice bude mít na startu také početná ekipa závodníků domácího Triathlon Teamu Tábor. Hned pětice z nich se představí mezi evropskou juniorskou elitou. Ostře sledovaní budou především reprezentanti a lídři tuzemského triatlonu ve svých kategoriích Jakub Homola a Kateřina Hadravová. Ta z loňska obhajuje senzační bronzovou medaili. Do víru závodu Evropského poháru zasáhnou ještě David Korous, Ondřej Lemberka a Ondřej Kozojed.

Podrobné informace o nedělním Táborském triatlonovém festivalu lze najít na oficiální webové stránce tabortriathlonfestival.cz.

Program závodu:

9.00: start Českého poháru žactva
12.25 start Evropského poháru
17.05 start Českého poháru a MČR Elite