O obnovení tradice v letošním roce se zasloužili Petr Švarc a Jiří Perger, tedy hráči, kteří v prvních letech jedenadvacátého století stáli u velkých úspěchů mezenského nohejbalu.

Letošní ročník pořadatelé obsadili sedmi celky z Táborska, Jindřichohradecka a Prahy, a hrálo se systémem každý s každým. Nejvíce bodů nakonec posbírali reprezentanti Mekebeku Tábor a zopakovali tak svůj triumf z roku 2013. Druhou příčku si díky vyrovnaným výkonům vybojovala trojka TJ Sokol Suchdol nad Lužnicí a třetí skončila rezerva SK Rapid Mezná 02 s mladíkem Radkem Kolářem na síti a dnes již legendami Rapidu Mezná a TS Soběslav Oldřichem Svobodným a Zdeňkem Pexou.

Čtvrtá příčka zbyla na dvojnásobné vítěze z let 2015 a 2016, nohejbalisty Myslkovic, a páté skončilo domácí áčko. Na trio Jiří Perger, Petr Švarc a Tomáš Truc tak trochu dolehlo břímě organizace turnaje, a také nemoc prvně jmenovaného. Pocity uspokojení z hladkého průběhu a skvělé úrovně u této trojice ale vysoce převýšil slabší sportovní výsledek na ploše.

Poslední dvě příčky zbyly na celky Prahy-Roztok. Nutno dodat, že i Pražané ale vydatně přispěli k vysoké okresní úrovni mezenského turnaje. V jejich barvách se navíc představily dvě ženy Barbora a Veronika Cihlářovy (po jedné v každé trojici) a natěšenému publiku předvedly nohejbal v dámském provedení, které Mezná dlouho neviděla.

Nejlepším hráčem turnaje pořadatelé bez otálení vyhlásili čtyřiadvacetiletého Radka Koláře, odchovance SK Rapid Mezná 02, který však od loňska hájí barvy SK Husinec v okresní soutěži Strakonicka a do svého někdejšího působiště si přijel zavzpomínat na své nohejbalové začátky.

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. Mekebek Tábor

2. TJ Sokol Suchdol nad Lužnicí

3. SK Rapid Mezná 02 B (Radek Kolář, Oldřich Svobodný, Zdeněk Pexa)

4. NK Myslkovice

5. SK Rapid Mezná 02 A (Petr Švarc, Jiří Perger, Tomáš Truc)

6. NK Praha Roztoky A

7. NK Praha Roztoky B