Kam? Přijala novou výzvu a se stejnou vervou, jaká provázela její úspěchy v kimonu, se pustila do práce na své budoucnosti. V současné době – už pod jménem Petra Školová – patří k vyhledávaným a uznávaným odborníkům v odvětví zdravého životního stylu.

Dnes šestadvacetiletá úspěšná kráska provozuje v Táboře poradnu, těší se z prestižní role certifikovaného DNS trenéra pod legendárním fyzioterapeutem Pavlem Kolářem, a rozhodně nemá nouzi o práci. K jejím klientům patří „lidé z davu“ i některé velké firmy. „To mě obzvlášť těší. Je fajn, že se tak starají o své zaměstnance a já jim v tom mohu pomáhat,“ pochvaluje si Petra Školová.

O scénáři své práce se vždy ráda rozpovídá. „Prvořadé je maximálně respektovat individuální přání klientů a krok za krokem postupně dojít k tomu, že uzpůsobí svůj životní styl tak, aby se cítili fajn,“ tvrdí. „Žít zdravě, to je komplexní záležitost. Vedle vyvážené a bohaté stravy k tomu patří i pohybová aktivita, a nemusí se nutně jednat jen o sport a intenzivní cvičení. No a pak také umění ve správný čas relaxovat. Je potřeba všechno skloubit dohromady. A hlavně na všechny ty věci pozitivně nahlížet, protože je to hlavně o hlavě a myšlení,“ zdůraznila Petra Školová.

Sport díky své práci neopustila a nadále ji dokáže strhnout, jen na něj nahlíží z jiné pozice. „Naše sportovce sleduju a moc jim fandím, od biatlonu až třeba po judo. Jejich výkony ale hodnotím i z profesního hlediska. Podívám se a vidím, jaké má pohybové neduhy a co ho trápí,“ přiznává se smíchem.

Po karate se jí už nestýská. „Je to tak, ale na druhé straně si na tu dobu ráda vzpomenu. Karate mě hodně naučilo a dalo mi do života skvělou průpravu,“ říká Petra Školová, která už od začátku sdílí svou profesi s manželem Janem. „Právě Honza stál na začátku všeho. Našla jsem díky němu tu správnou pohodu a máme spolu láskyplný vztah. V blízké budoucnosti plánujeme rodinu, momentálně ale stále vítězí práce,“ dodává.

Kde tedy někdejší talentovaná sportovkyně nachází potřebný relax? „Chodím běhat, a taky hraju na kytaru. Ta mne hodně baví a nabíjí,“ Petra Školová.