Trať je na atraktivní závod nachystána. Důležitá však je také předpověď počasí, která předpovídá na tento týden oblevu. „Nebylo by příjemné, kdyby se závodilo na blátě. Loni jsme v Chotčinách zažili, že připravená trať téměř uplavala přes jednu noc, kdy bylo nad nulou," varuje zástupce pořadatele Evžen Zadražil z Motosportu Chýnov.

Proto pořadatelé Retox Racing, SDH Chotčiny a Motosport Chýnov nespěchají s definitivním rozhodnutím, jestli se závod nakonec skutečně pojede. „Nechceme se unáhlit," zdůrazní Zadražil.

Promotér seriálu navíc na organizátory s rozhodnutím o konání závodu také nijak výrazně nespěchá. „Definitivní rozhodnutí o konání či nekonání akce padne ve středu ráno," informuje Zadražil.

Samotná trať je aktuálně ve velmi dobrém stavu. „Přímo na trati je deset centimetrů uválcovaného sněhu. Hlavně je ale zmrzlá hlína pod ním. Pokud počasí vydrží, tak by měly být podmínky velmi dobré," věří. „Rozhodující bude, jaké avizované srážky nám přinese začátek tohoto týdne. Zda nasněží nebo zaprší. Důležité také bude, jaké budou ve středu ráno hlášeny noční teploty na víkend. Zda půjdou pod nulu, nebo naopak budou slibovat oteplení. Tyto faktory budou pro naše rozhodování zásadní," ujistí. „Důležité je, aby mrzlo hlavně v noci. Přes den může být i mírně nad nulou to by vadit nemělo," dodává.

Součástí mistrovského klání bude v každém případě také volný závod bezlicenčních dvojic.

Aktuální informace najdete na www.motosportchynov.cz.