Blíží se start olympijských her dětí a mládeže. Jedním z páteřních sportů bude i baseketbal. Předseda klubu Tigers České Budějovice a lídr tohoto sportu v kraji Tomáš Hejpetr se těší stejně jako vybraní hráči. "Všichni očekávají kvalitní zápasy a hlavně se těší na kamarády i z těch ostatních týmů a krajů."

Basketbal je na mnoha místech Jihočeského kraje hodně populární. Platí to o Písku, Českých Budějovicích, Jindřichovu Hradci a další městech. "Důkazem toho je aktuálně druhé místo na mistrovství České republiky. Vybojoval ho společný tým píseckých Sršňů a Tigers Budějovice. Takže i ta spolupráce mezi kluby a jednotlivými trenéry funguje výborně."

Basketbalový trenér Tigers Michal Kratochvíle mluví o Písku, kde hrál basketbal | Video: Deník/ Kamil Jáša

Výběr Jihočeského kraje pro olympijské hry dětí a mládeže tvoří trenéři, kteří hráče znají celý rok a celou sezonu je sledují. "Aktuálně v týmech patnáctiletých basketbalistek, je šikovných, hlavně hráček, poměrně dost," naznačuje Hejpetr, že poskládat chlapecký a dívčí výběr není jednoduchá věc.

"U nás v Tigers Basketball Budějovice je po dlouhé době vyrovnaný počet chlapců a dívek, co se týká registrovaných a aktivně sportujících. A teď beru od těch úplně začátečníků až po ty patnácti sedmnáctileté mládežníky," dodává Hejpetr směrem k rozložení sil v nejlepším českobudějovickém basketbalovém klubu. "Hráči a hráčky se těší i na zápasy druhých kategorií a druhého pohlaví. Pomáhají si jako pomocní rozhodčí při zápisech. Těší se na společná soustředění. Funguje to výborně."

Na olympijských hrách dětí a mládeže v Jihočeském kraji se dívčí část turnaje odehraje v Táboře.