Jednoznačně to dokazuje také anketa Táborského deníku, kdy si sami čtenáři volí svou Sportovní hvězdu roku. Příznivci borotínských Tygřic vzali také letos hlasování útokem a dovedli své družstvo k obhajobě loňského anketního prvenství. Pro vítěznou trofej si na Reprezentační ples sportovců dojelo za doprovodu trenéra Ladislava Zrůsta kvarteto hráček.
Atmosféru slavnostního vyhlášení si na rozdíl od některých jiných sportovců jaksepatří užívaly. Přesto se stihly se čtenáři Táborského deníku podělit o své dojmy.
„Trošku jsme čekali, že tu cenu zase vyhrajeme. Věřili jsme, že nás fanoušci k té ceně dovedou, jsou totiž úžasní," chválí jedna ze čtveřice vyslankyň ŠBK Borotín na sobotním vyhlášení Anna Zrůstová. Její spoluhráčka Eliška Nováková ji pohotově doplňuje: „Když se vyhrává, je to dobré. Už nás to někdy ani moc nebaví," usmívá se lišácky v narážce na fantastickou šňůru úspěchů, které borotínské basketbalistky sbírají jako na běžícím pásu. A rozverně přitom pošilhává na svého trenéra. Další otázka proto nemůže být jiná a odpovědi na ní se chopí třetí do party přítomných hráček ŠBK Darina Peterková. „Jaký je náš trenér? Moc hodný, i když umí být někdy taky přísný. Kdyby nás ale jenom chválil, tak se nic nenaučíme," vypisuje vysvědčení Ladislavu Zrůstovi.
Jeho basketbalovou družinu čeká v nejbližších týdnech ještě několik důležitých vystoupení, v centru zájmu se ale jednoznačně ocitá blížící se mezinárodní turnaj v Berlíně. „Hrozně moc se tam všechny těšíme. Pojedou s námi i diváci, takže to bude super," nemůže se dočkat cesty do Německa Monika Babická.
Na další odpovědi už bychom ale čekali marně. „Jdeme tancovat," zavelí jedna z hráček a trenér Zrůst u stolu osiří. Povolená prodloužená večerka ve víru „dospěláckého" plesu je pro jeho ovečky ohromným lákadlem…!