Triatlonisté mísili v Sokolově radost se zklamáním

Tábor – Předposlední dějství Českého poháru v olympijském triatlonu zavedlo reprezentanty E.ON Triathlon Teamu do Sokolova.

15.8.2017

Martin Korous poprvé sezoně kraloval mužské kategorii 40 - 49 let.Foto: Deník/Pavel Šácha

Tradičně nejvýraznější lesk získaly barvy táborského týmu v kategorii mladších žákyň, které znovu obsadily všechny tři medailové pozice v pořadí Denisa Červenková, Kateřina Červenková a Kateřina Mičková.

Pádný důvod k radosti má také zkušený Martin Korous, který poprvé v sezoně ovládl svou mužskou kategorii 40 – 49 let a ukázal, že forma přišla v pravý moment.. Na lepší časy se zřejmě zablýskalo také Lukáši Červenkovi, který mezi mužskou elitou proťal cíl na 5. místě. „Jsme za jeho zlepšený výkon rádi, snad se po předchozích nepovedených startech konečně chytil,“ poznamenal trenér E.ON Triathlon Teamu Michal Háša.

Junior Jan Vosejpka měl ke spokojenosti daleko, neboť doběhl až na 8. místě. Mezi dorostenci se skvělou pátou příčkou prezentoval Jiří Stuchlík, naopak zklamaný jistě bude jedenáctý Tomáš Macháček. Totéž platí o 9. příčce jeho mladšího bratra Michala Macháčka, za kterým skončil v kategorii starších žáků David Macek. V závodě mladších žáků skončil David Korous šestý a Jan Žirovnický jedenáctý.

V týmovém hodnocení obsadila oslabená výprava od Jordánu 2. místo a stejné pořadí zaujímá i před závěrečným závodem v Karlových Varech. Cíl pro pohárovou derniéru zní tedy jasně: porazit brněnský Ekol a vybojovat prvenství.

Autor: Pavel Šácha

15.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zvýšená doprava, nebo deště? Skála pod mostem v Mlýnské ulici se rozsypala.
11

Do oprav v Mlýnské se nikomu nechce

Pietní akt připomene listopadové události

Hlásí se o majetek, jenž drží firma Josefa Šťávy

Tábor - Odvolací krajský soud má rozhodnout ve věci potomků a dědiců knížete Alfonse Paara. Ten zemřel v roce 1979 a byl posledním majitelem bechyňského panství. O něj přišel po roce 1948. V 90. letech jej získala společnost A.P.S. Josefa Šťávy.

Závodníci poběží Stříbrnou stezkou. Pomůžou dětskému domovu

Tábor - Už posedmé se u rozhledny Hýlačka sejdou v pátek aktéři populárního Běhu stříbrnou stezkou.