Centrum města nad Jordánem se už zítra ponoří do víru bojů nejlepších tuzemských triatlonistů.
Tradiční Táborský triatlon slaví v letošním roce už pětadvacáté narozeniny a bez nadsázky se dá říci, že s každým novým ročníkem zraje jako víno. Zítřejší závod je toho jasným důkazem. Organizátoři z E–ON Triathlon Teamu si svou prací v předchozích letech vydobyli na tuzemském poli vynikající kredit a nyní z něj mohou těžit. Nejenže je místní závod již tradičně zařazen do seriálu Českého poháru (jako jediný na jihu Čech, původního záměru dostat triatlonový pohár i do Českých Budějovic se tamní organizátoři předem vzdali), ale pro letošní rok byl vypsán zároveň jako nominační závod pro blížící se mistrovství Evropy v Kodani.
Právě z tohoto důvodu byl celý podnik přesunut z tradičního prázdninového termínu na druhou červnovou neděli a – vyplatilo se! Ve startovní listině, která zatím čítá téměř dvě stě padesát jmen, nechybí ani absolutní mužská špička včetně mistra Evropy Filipa Ospalého, jeho věčného následovníka Martina Krňávka, ale i dalších borců, například Jana Jaňoura, Petra Bureše, Jana Čelůstky, Jana Franckeho a dalších. Na „Evropu“ a pochopitelně i obsazení jedné z medailových příček si samozřejmě dělá zálusk také domácí Martin Pejsar, který obhajuje předchozí triumfy v celkovém pohárovém hodnocení. Jeho dosavadní sezonní vystoupení okořeněné 7. místem na Evropském poháru v San Remu i prvenstvím v jednom ze dvou letošních podniků (druhý vyhrál právě Ospalý) ukazují, že se může o nejvyšší příčky směle poprat.
Na startu bude mít domácí E–ON Triathlon Team pochopitelně i v letošním roce velmi početné zastoupení a pokusí se zaútočit na další umístění v popředí jednotlivých kategorií. Pomohou diváci?