Avizovaný hromadný útok na nejvyšší mety jednotlivých kategorií se tentokrát nekonal. Spokojenost zavládla jen s medailovými příčkami starší žákyně Kamily Hořejší a její mladší týmové kolegyně Edity Lauberové. Prvně jmenovaná odvedla u Labe perfektní výkon, ale v souboji s českobudějovickou Grabmüllerovou nakonec postrádala k prvenství jeden a půl vteřiny. Edita Lauberová ozdobila bronzem svůj návrat po zranění z domácího závodu v Táboře.
Rozpačitě vyznělo účinkování dorosteneckého tria E–ONu. Deváté místo Ondřeje Vosátky je v současné době solidním počinem. Zklamaný je však určitě Jakub Lemberka, který sice vylézal z vody na čele celého pole, ale na kole se propadl a nakonec obsadil 14. příčku. Nejmladší z celé trojice Marek Novotný musel tentokrát přetrpět první výbuch v jinak výborné sezoně a skončil až šestnáctý. Již tradiční čtvrté místo si vydobyla v cíli závodu dorostenek Silvie Odlerová, šestá doběhla Veronika Lauberová.
Tréninkově startovala v Nymburce Eva Kolomazníková. V ženském absolutním pořadí skončila šestá (druhá v kat. K 23), a to není umístění, které by ji mohlo při současném obrovském tréninkovém úsilí uspokojit. Na 9. příčce ženského pořadí figurovala juniorka Věra Hořejší, což v její kategorii znamenalo čtvrté místo.
Velmi solidní perspektivu a výkonnostní vzestup nadále prokazují nejmladší závodníci z početné líhně trenéra Jiřího Hořejšího. Mezi mladšími žákyněmi skončila hned za zmiňovanou E. Lauberovou na čtvrtém místě Nikola Červenková, šestá byla Alena Třebická a osmá Pavla Poláková. V chlapeckém závodě obsadil novic Lukáš Červenka čtvrtou příčku, Lukáš Kinc byl pátý a Šimon Kuncl sedmý.