Národní tým do 17 let tvoří převážně hráčky klubů, jejichž ženské týmy startují v česko-slovenské MOL lize. Výjimky se však najdou, a to především na jihu Čech. Do konečné sedmnáctičlenné nominace se probojovaly pravá spojka Adéla Mazánková z Házené Jindřichův Hradec, levá spojka Simona Schreibmeierová z Jiskry Třeboň a střední spojka Veronika Vávrová z HBC Strakonice. Žákovské a dorostenecké celky těchto oddílů patří dlouhodobě k nejlepším v republice.

Výběr trenéra Michala Červenky byl na EHF EURO W17 nalosovaný do skupiny D. V Podgorici se postupně střetne s Německem (5. srpna), Francií (6. srpna) a Rumunskem (8. srpna).

O ambicích a favoritech evropského šampionátu této věkové kategorie je vzhledem k dlouhé covidové pauze složité hovořit, jisté však je, že české házenkářky, které se do elitní evropské společnosti vrátily v roce 2019 a půjde jim tak v první řadě o udržení, narazí na velmi kvalitní protivníky.

„Naše cíle se těžko konkretizují, ale všichni si uvědomujeme, že ve hře je budoucnost naší mládežnické házené. Naši soupeři ve skupině jsou tradičně silné házenkářské federace. Po odehrání těchto zápasů budeme určitě moudřejší, zkušenější a dostaneme přesnější pohled na aktuální rozložení sil,“ uvedl kouč národního týmu Michal Červenka.

Kádr České republiky W17

Brankářky: Denisa Rafajová, Kristýna Stojarová (obě HC Zlín), Patricie Wizurová (Sokol Poruba).

Levá křídla: Barbora Doležalová (DHC Slavia Praha), Šárka Kapusniaková (Sokol Lázně Kynžvart), Anna Kubálková (DHK Zora Olomouc).

Pravé křídlo: Marcela Skácelová (DHK Baník Most).

Pivoti: Anna Jestříbková (DHC Slavia Praha), Klára Mrózková (Sokol Poruba).

Levé spojky: Veronika Garbrhelová (HC Zlín), Alexandra Koubová (DHC Slavia Praha), Simona Schreibmeierová (Jiskra Třeboň).

Střední spojky: Tereza Karlíková (Jiskra Otrokovice), Daniela Šimková (HC Zlín), Veronika Vávrová (HBC Strakonice).

Pravé spojky: Adéla Mazánková (Házená Jindřichův Hradec), Eliška Řádová (DHK Baník Most).