Vedle soupeřů z řad silničních specialistů museli po celou dobu bojovat se svízelnými klimatickými podmínkami i vlnobitím technických problémů. Právě tyto nepříjemnosti nakonec udržely radostnou euforii pod pokličkou, přesto si však Táborští za své vystoupení na Lidicích zapsali do kroniky této sezony zářivou jedničku. Čtyři etapové bronzy, celkové druhé místo pro „belgického hosta" Martina Bínu, desátá příčka Ondřeje Bambuly i aktivita mladíků Adama Ťoupalíka a Jakuba Skály – to všechno staví víkendový start ČEZ Cyklo Teamu do pozitivní roviny. A pomyslný podpis na toto vysvědčení přidává i trenér Stanislav Bambula.

Letošní ročník Lidic byl co do podmínek poněkud svérázný, co říkáte?

„Závodníci to měli hrozně těžké. Jelo se v neustálém dešti, bylo chladno, a hlavně v té poslední etapě to bylo až o zdraví. Navíc se na silnice naplavilo všechno možné, takže závod provázelo obrovské množství defektů. Na trati píchla dokonce i dvě doprovodná auta… Tyhle problémy bohužel provázely během závodu i naše kluky, což je škoda. Přesto jsem ale spokojený, protože jezdili skvěle."

Do Lidic jste odjeli s cílem zopakovat loňský rok, to znamená být aktivní a viditelní, což se určitě podařilo…

„Určitě jsme si v závodě splnili svoje. V každé etapě jsme byli na 'bedně', byly tam nějaké vyhrané sprinty, prémie… I celková umístění Martina (Bíny) a Ondry (Bambuly) byla výborná. Vyšlo to tak nějak podle našich představ."

Oba jmenovaní byli nakonec jedinými táborskými zástupci, kteří závod dokončili. Můžete nám přiblížit jejich vystoupení v závodě?

„Jsme rádi, že za nás jel zase Martin Bína, který už jinak závodí za belgický tým Kwadro Stannah. Vedl si samozřejmě výborně a ukázal, že je hodně zkušeným borcem. Nakonec to pro něj bylo trochu smolné, protože být jen čtyři vteřiny od vítěze, to je opravdu miniaturní rozdíl. Ondra může litovat svých technických problémů ve třetí etapě. Nebýt toho, byl by s Martinem úplně nahoře, což by bylo samozřejmě parádní. Takové věci se ale ovlivnit nedají. Moc si přál vyhrát tu poslední etapu, což nevyšlo a skončil třetí. Ve spurtu hlavní skupiny byl ale suverénní a třeba takovému Milanu Kadlecovi nedal nejmenší šanci, což mi udělalo velkou radost."

Za zmínku ovšem stojí například i výborné výsledky juniora Adama Ťoupalíka…

„Chtěli jsme, aby si on i Martin Dejmek, který bohužel během závodu omarodil, tak kvalitní závod osahali a sbírali zkušenosti. Adam nás nakonec hrozně moc překvapil. Tři etapy jel úplně fantasticky, v té poslední to bohužel musel po osmdesáti kilometrech zabalit. Dobře si ale vedl i Jakub Skála, což je další mladý závodník. Třetí místo v okruzích bylo vynikajícím výsledkem a sahal díky němu po bílém dresu pro nejlepšího jezdce do třiadvaceti let. Bohužel ani on kvůli technickým problémům nedokončil poslední etapu. Na startu jsme měli ještě Standu (starší z bratrů Bambulů) a Michala Bednáře. Ti samozřejmě nejezdili tak nahoře, ale oba se snažili hodně pomáhat týmu. Musím ještě jednou všechny kluky pochválit."