Milovníkům veřejných závodů na horských kolech začíná tradiční sezónní žeň. Start tradičních seriálů vyhlížejí netrpělivě také bikeři z táborského regionu. Vybírat si mezi nimi nemusejí, termínově se totiž doplňují.

Vedle Jihočeského MTB poháru a Galaxy série pochopitelně zvou závodníky na start také populární patnáctidílná klání Kolo pro život. Na jih Čech zavítají dvakrát, a opět se vyhýbají termínové kolizi s jinými MTB podniky.

Všechny tři seriály mají jedno společné jsou otevřeny závodníkům všech výkonnostních skupin a věkových kategorií. Na výběr dávají z delší a kratší trati a doprovází je už tradičně vložené závody dětí. Především ale servírují svým aktérům spoustu zábavy a zážitků na zdravém vzduchu.

GALAXY SÉRIE

Už v sobotu 14. dubna odstartuje do svého dalšího ročníku Galaxy série. Její program tentokrát zahrnuje pouze čtyři podniky. Tím prvním se stane závod Stevens 50 Podralsko, který hostí Osečná v Libereckém kraji. Jihočechům bude nejblíže třetí díl série, který hostí Písek.

Program seriálu 14. dubna: Osečná. 12. května: Náměšť nad Oslavou. 15. července: Písek. 28. září: Strašice.

JIHOČESKÝ MTB POHÁR


Hlavní roli v plánech závodníků z celé republiky, a především z Táborska, sehraje nový ročník Jihočeského MTB poháru. Jeho aktéři se mohou těšit na devět ostrých klání, z nich hned čtyři zavítají do tradičních cyklistických bašt na Táborsku.

Novinkou v harmonogramu bude úvodní díl seriálu v Táboře, který nasměruje startovní pole do údolí řeky Lužnice. Mistrovský závod seriálu hostí Jistebnice, slavnostní vyhlášení výsledků letošního měření sil se koná 15. září v Chýnově.

Program seriálu 12. května: Tábor. 19. května: Kardašova Řečice. 2. června: Chýnov. 9. června: Salačova Lhota. 23. června: Kukle. 11. srpna: Mladá Vožice. 18. srpna: Jistebnice. 25. srpna: Landštejn. 8. září: Soběslav. 15. září: slavnostní vyhlášení v Chýnově.

KOLO PRO ŽIVOT

Závody na jihu Čech 26. května: Orlík/Vystrkov. 4. srpna: Zadov/Churáňov.