Ve středu vstoupí volejbalisté Jihostroje  ČB do play off. Jejich soupeřem budou Benátky nad Jizerou.
První zápas začne v 18.00, odvetu soupeři sehrají  také na jihu Čech ve čtvrtek. Důležitá bude pohoda, se kterou favorit do vyřazovacích bojů vstoupí. Deník oslovil Lindu Kotkovou, životní partnerku smečaře Tomáš Fily.

Jaká je pohoda několik hodin před play off v jejich volejbalové domácnosti?

Poznáte na Tomášovi, že jde  o vrchol sezony?
Tom není ten typ, který by nervózně chodil po bytě. Doma je v klidu, hraje si s dcerou, odpočívá. Českou extraligu hraje už nějaký ten pátek a tíhu důležitých zápasů umí bez problému zvládnout. Spíš si myslím, že se na start play off těší.

Co Tomáš jí během vrcholu sezony? Vyvařujete mu speciální výživná jídla?

Jelikož jsem doma s malou, tak vařím skoro každý den. V play off to bude stejné jako jindy. Když nebudou mít kluci společný oběd, tak bude před zápasem klasicky kuřecí steak s rýží.

V průběhu sezony vyráží na ryby, pouštíte ho k vodě v klidu? Troufne si k řece třeba i v průběhu play off?
Volejbalová sezona je  převážně přes zimu, tak během ní na ryby nechodí. Nechává si to až po sezoně, kdy má na to víc času a je lepší počasí.

Rozebíráte spolu po večerech volejbalové zápasy?
O volejbalu se bavíme jen výjimečně, a to se spíš ptám, jak to vypadalo. Když jdeme na zápas s malou, tak to moc nestíhám sledovat, musím se jí věnovat.

Jak jste na tom s volejbalovou formou vy? Tady na jihu jste hrála první ligu v PF ČB, jak a kde jste začínala. Chystáte se na pokračování?
Začínala jsem ve Zlíně někdy asi ve čtrnácti letech. Do té doby jsem dělala atletiku. Hrála jsem v Brně, Ostravě, Uherském  Hradišti, Opavě a teď tady na jihu. Pokračovat bych určitě chtěla, alespoň částečně. Babičky máme tři sta kilometrů daleko, tak můžu, jen když má Tom volno. Už jsem byla asi na pěti trénincích a v pátek i na zápase. Dokonce jsem si jeden set zahrála, holkám se dařilo, tak si mohl trenér dovolit mě tam pustit (smích).

Zpátky k play off, setkáváte se s manželkami ostatních hráčů, povídáte si o volejbalu?

Pár vět prohodíme s Luckou od Sukyho (Michal Sukuba – pozn. red.). Hrávala volejbal v Praze za Slavii, tak to dokáže objektivně zhodnotit. Naše rozhovory se teď ale točí kolem našich holčiček. Jsou jen tři dny od sebe, tak probíráme, co se zase nového naučily a jak jsou obě skvělé.

Pozná se na Tomášovi, když přijde domů po vyhraném zápase? Pozná se na něm, když dorazí po prohře?

Tom si domů práci nebere.  Všechny emoce nechává v hale a v šatně.

Jak plánujete rodinnou budoucnost, zůstanete na jihu? Přemýšlíte nad tím, že se z vás stanou Jihočeši?

Časem se nejspíš vrátíme zpátky na Moravu. Ale možné je všechno, tady na jihu se nám taky moc líbí.

Jaký je váš tip na průběh letošního play off?

Roli favorita by měl potvrdit Liberec, ale poslední dva roky se od nich taky čekalo víc, a jak to dopadlo. V play off se začíná od začátku, tak může překvapit kdokoli z prvních šesti týmů. Já budu samozřejmě fandit Jihostroji a doufám, že se kluci dostanou až do finále.