V silné konkurenci táborští ploutvaři prokázali stoupající formu před blížícím se mistrovstvím republiky v Liberci, které se plave o prvním červnovém víkendu. Zejména třináctiletá Klára Mazalová v kategorii D znovu dokumentovala svou suverenitu a tři starty na 50, 100 a 200 m BF proměnila v jasná vítězství. Ve všech třech závodech si navíc vylepšila své nejlepší osobní výkony, přičemž čas z dvoustovky (1:57,81 s.) znamenal zároveň i nový rekord České republiky v této věkové kategorii.

Se svým osobními rekordy zahýbal také čtrnáctiletý Matěj Novotný v kategorii do 15 let. V závodech na 200 a 400 m BF mu to vyneslo třetí pořadí, ke kterým přidal ještě 6. místo na stometrové trati a osmé na padesátce.

V chlapecké kategorii D do 13 let se mezi chlapci probojoval do první desítky Jáchym Souček. Jeho nová osobní maxima mu zajistila 8., 9. a 10. místo.

V téže kat. se mezi dívkami představila i táborská Lea Kovačová. Přestože také ona posunula hranice svých osobních rekordů, v silné konkurenci to stačilo na 15. a dvě 19. příčky.

V nejbližších dnech čeká nejlepší táborské ploutvaře tvrdá příprava a týden před zmiňovaným šampionátem také vylaďovací soustředění ve strakonickém padesátimetrovém bazénu.