Svou extratřídu potvrdila na severu Čech Klára Mazalová. Ploutvařka, která se letos musela vypořádat se složitými tréninkovými podmínkami v podobě uzavřeného táborského bazénu i s přechodem do starší věkové kategorie, proměnila všechny své čtyři starty v suverénní vítězství. Představila se také na prvním úseku štafety na 4x100 metrů, která si z Mostu přivezla stříbro.

Finišmanem táborského kvarteta byl o rok starší Matěj Novotný, který získal v individuálních startech čtyři medaile, konkrétně jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou. Jeho souputník v kategorii Jáchym Souček tentokrát zůstal za svými možnostmi a „schoval se“ na začátek druhé desítky startovního pole. Čtrnáctiletý Tomáš Novotný na překvapení v podobě posunu výš nedosáhl a pořadí uzavíral.

Mezi dívkami předvedla kvalitní výkony Leona Kovačová. K nejvydařenějšímu závodu na 100 m BF (dvě klasické ploutve), ve kterém dohmátla druhá, přidala dvě 5. místa. Stejné umístění si svým nejlepším startem na 50 m PP vydobyla Zuzana Novotná. Pěkné výkony předvedla i v kláních na 400 a 200 m PP, kde doplavala shodně na 6. místě. Závod na 200 m BF vynesl medailovou radost Nikole Mazalové, která v něm skončila druhá. Na účinkování Veroniky Fukové se v Mostě podepsal několikaměsíčním tréninkový výpadek, stejně jako se do výkonů Edity Procházkové promítla nízká tréninková účast. (paš)

Dva nejúspěšnější závodníky klubu Matěje Novotného a Kláru Mazalovou čeká za necelý měsíc další start ve Světovém poháru, a to v maďarském Egeru.