Svou tuzemskou dominanci potvrdila v krásném prostředí tamního jachtařského klubu třináctiletá Klára Mazalová. Ve společném kilometrové=m závodě s chlapci nedala nikomu šanci a s velkým náskokem si doplavala pro titul mistryně republiky.

Zlatý úspěch vylovil z Velkého Dářka i její stejně starý kolega Jáchym Souček a po šampionátech v bazénových disciplínách potvrdil svůj velký výkonnostní posun.

Mezi nejmladšími závodníky do jedenácti let předvedla bojovný výkon na distanci 500 metrů desetiletá Nikola Mazalová a jeho zásluhou si vybojovala bronzovou medaili. Ve stejné kategorii se prosadila na 7. příčku Sára Studená.

Za zmínku stojí také výkon čtrnáctiletého Matěje Novotného v závodě na 2 kilometry. Přesto že se na start postavil pouze v klasických ploutvých, dokázal protnout cíl na 7. místě. Snaživý výkon předvedla v kategorii do 13 let dvanáctiletá Lea Kovačová a vynesl jí 12. pořadí. Naopak Šimona Procházku a Tomáše Novotného nezastihl mistrovský závod na otevřené vodě v té nejlepší formě.

Za týden se na zatopených pískovnách v Tovačově plave třetí a poslední závod pohárového seriálu v dálkovém plavání s ploutvemi, kde budou vyhlášeni jeho nejlepší závodníci.Velkou šanci na celkové prvenství mají táborští Klára Mazalová a Jáchym Souček, kteří vyhráli obě předešlá kola. O některou z medailí se jistě popere i desetiletá Nikola Mazalová.