Na tříkilometrové časovkářské trati se mezi nejlepšími objevili i zástupci Tábora. Za vítězným „krajánkem" Martinem Boubalem z německého týmu Ratisbona Regensburg se s mankem jediné sekundy umístil mladíček Daniel Turek z brněnského Favoritu. Na zopakování loňského úspěchu pomýšlí cyklokrosový reprezentant a ještě v loňské sezoně elitní borec táborského ČEZ Cyklo Teamu Martin Bína. V úvodní časovce dojel současný člen belgického týmu Kwadro Stannah se ztrátou pouhých dvou sekund na vítěze třetí. Za jeho jménem se ovšem na Lidicích objevuje ČEZ Cyklo Team, a tak výrazně bodově přispěl na konto týmu od Jordánu.

Z ryzích táborských zástupců položil slibné základy vytouženému domácímu úspěchu Ondřej Bambula, který obsadil 6. příčku s mankem čtyř vteřin na „žlutého" Boubala. Dařilo se také jeho mladším kolegům. „Třiadvacítkář" Jakub Skála dokončil prolog ve dvanáctém nejrychlejším čase, junior Adam Ťoupalík byl šestnáctý, A pořadí dalších zástupců Tábora? Michal Bednář uzavíral třetí desítku, Stanislav Bambula skončil jednačtyřicátý a další junior Martin Dejmek čtyřiapadesátý.

Táborské barvy se tak díky výsledkům v zahajovacím díle Lidic usadily na čele pořadí týmů. Zvládnou podobně výtečně i druhou etapu v podobě Lidických okruhů?