Tělocvična ZŠ Helsinská na Sídlišti nad Lužnicí ožije o nadcházejícím víkendu atmosférou finálové série oblastního přeboru basketbalistů. A mohlo by to být pořádně rušné dvojutkání…!

Finálové boje mezi týmem BK Tábor a humpoleckou Jiskrou se přesouvají na „Sojčák“ za stavu 1:1 na zápasy. Vítěz základní části z Humpolce zvládl obě předchozí dějství v play-off bez vážnějšího zaváhání, už v úvodním finálovém střetnutí ale na domácí palubovce tvrdě narazil.

Táborští si dokázali pohlídat domácí vysoké hráče, prezentovali se výtečnou obranou a nakonec po zásluze zvítězili 83:75. V nedělní odvetě už se karta znovu obrátila; do hry jihočeského celku se vrátily neduhy provázející některá jeho předchozí vystoupení a favorizovaná Jiskra toho využila k vítězství 84:51 a vyrovnání stavu série. I ten ale vlil do táborských řad notnou dávku pozitiv, což potvrzuje i trenér BK Jiří Plevač:

„Ukázalo se, že se s Humpolcem dá hrát a jsme schopni ho porazit. V prvním zápase jsme parádně bránili a minimálně chybovali, ve druhém to ale byl přesný opak a kvalitní soupeř toho pochopitelně dokázal využít. Doma se musíme vyvarovat zbytečných ztrát a vážit si míče i střeleckých možností. Pokud tohle dokážeme, jsme schopni Humpolec znovu porazit.“

Úkol pro fanoušky

Pomoc by mužstvo BK chtělo najít i v podpoře táborských sportovních příznivců. V humpolecké hale ho při prvních zápasech přivítalo hodně bouřlivé prostředí, které hnalo domácí tým s vervou do útoku. „Soupeř v tom měl velkou výhodu a podle našich zpráv se za ním chystají fanoušci i k nám do Tábora. Doufám, že nás přijdou lidé podpořit, a to třeba i ti fanoušci, kteří basketbal během sezony ve svých plánech nemají,“ adresuje Jiří Plevač pozvánku táborských fandům.

Dres táborského BK o víkendu s jistotu neoblékne Roman Vach, který si v průběhu nedělního zápasu v Humpolci zlomil malíček. Ostatní hráči by měli být k dispozici a odhodláni poprat se třeba i o dvě výhry, které by vtiskly oblastnímu přeboru velmi překvapivou tečku. „Zatím se nám cíle, které jsme si dávali, dařilo splnit. Postoupili jsme do finále a v něm uhráli u soupeře jeden zápas. Uvidíme, jak se to všechno dál vyvine,“ usmívá se kouč táborské družiny.
První finálové střetnutí na táborské půdě hostí hala ZŠ Helsinská v sobotu v 18 hodin, druhý duel je na programu v neděli od 11 hodin.