Pro Jiřího Stuchlíka začalo vystoupení v juniorském pohárovém podniku slibně. Ve velice chladné vodě, jejíž teplota 13,2 °C jen těsně přesáhla povolenou hranici pro start závodu, předvedl velmi kvalitní výkon, záhy ale začaly trable. Táborskému triatlonistovi se zamotala hlava, na kole prochladl a ze skupiny, která později dostihla vedoucí balík, se začal propadat. Krize dostoupila vrcholu v běhu, kde Jiří Stuchlík zkolaboval a musela ho odvézt sanitka. V současné době už je v pořádku a o víkendu ho čeká další pohárový start v Brně.

Méně hektický, ale rovněž smutný příběh prožil v Olsztynu také Lukáš Červenka. V plavání sice neodvedl obvykle parádní výkon, přesto ale stihl zachytit vedoucí skupinu. Vzápětí ho z ní ale vyřadil defekt zadního kola a touha po kvalitním výsledku vzala za své. Závodník Triathlon Teamu Tábor přesto závod nezabalil a ve zbytku závodu se prodral na celkové 59. místo.

„Triatlon občas takto trpká zklamání přináší,“ okomentoval smolný start obou borců v Polsku trenér Michal Háša. „Oba kluci obětují triatlonu spoustu času, odříkají si zábavu… A pak jedou tisíc kilometrů, aby strávili tři dny v dešti, a závod se takhle nepovede. Každý den se prostě nedaří,“ dodal kouč Triathlon Teamu Tábor.