Už jen kvalifikovat se na tyto závody bylo hodně obtížné; každá disciplína čítala 36 míst ve startovní listině, ale mnohdy se hlásilo až ke stovce závodníků.

V ročníku 2005 se takto náročným sítem podařilo proklouznout dvěma táborským plavkyním. Simona Marešová prožila v Mladé Boleslavi opojnou dobu bronzovou. Třetí místo si vyplavala hned v pěti startech, a to na 50 m volný způsob a čtyřech stometrových distancích (polohově, prsa, motýlek, znak). Při šestém vystoupení na 100 m volný způsob ji od stupňů vítězů dělilo jen dvacet setin a skončila čtvrtá. Tereza Věžníková se nejlépe prezentovala na 100 m volný způsob, kde doplavala pátá. K tomu přidala dvě 8. místa, dvě 9. příčky a jedno 10. pořadí.

V ročníku 2006 se na startovní bloky prodraly Linda Čeňková s Anetou Kakosovou.
Prvně jmenovaná si nejlépe poradila s disciplínou 100 m prsa, kde si zajistila 5. místo. V dalších čtyřech závodech uzavírala elitní desítku a jedenáctá skončila na 100 m motýlek. Aneta si z mladoboleslavského bazénu odvezla hned dvě 7. místa. Jednou se vměstnala mezi nejlepších deset závodnic (10.) a připojila ještě 11. a 13. příčku.

Také v kláních nejmladšího ročníku 2007 měli Táborští dvě želízka. Karolína Kubošková uložila do své sbírky cenné stříbro ze závodu na 50 m prsa. Na stejnéně dlouhé motýlkářské trati skončila čtvrtá a dále si připsala ještě 7., 11., 12. a 21. místo. Šimon Kovařík vybojoval své nejlepší umístění na 50 m motýlek, kde dohmátl na 15. místě. Dvakrát doplaval dvacátý a přidal ještě 22. a 24. příčku.

Na startu sezony je velkým úspěchem a příjemnou zvěstí mnohdy i výrazné vylepšení většiny osobních rekordů.