„Grand prix je seriál dvanácti závodů v roce a pro nás handicapované sportovce je to něco jako Diamantová liga pro nepostižené atlety,“ vysvětluje Dvořák. V prestižním závodě vyhrál zlatou medaili v hodu diskem za výkon 21,80 metrů a v kouli bral výkonem 790 cm bronz.

Aby Dvořák využil dalekou cestu do Spojených arabských emirátů naplno, zúčastnil se ještě jednoho mítinku, který se konal ve městě zhruba dvacet kilometrů vzdáleném od hlavní metropole. I tady byl Jihočech úspěšný a svá osobní maxima ještě vylepšil. „Sice to nebyl tak významný závod jako v Dubaji, na své výkony jsem ale hrdý,“ říká Dvořák. V kouli překonal osmimetrovou hranici a výkon 817 cm znamenal nový národní rekord. Ten vylepšil i v disku a jeho nová hodnota je nyní 23,32 metrů. Oproti loňsku se táborský atlet zlepšil o celých devadesát centimetrů.

Martin Dvořák tak na začátku sezony zúročil náročnou zimní přípravu, která probíhala převážně v Praze, kde studuje, a o víkendech také doma v Táboře.

Dalším vrcholem bude srpnové mistrovství Evropy v Berlíně. „Na témže místě proběhne v červnu závod Grand prix. Ještě bych si rád zazávodil v Itálii a uvažuji i o Tunisku, pokud mi to finanční možnosti dovolí,“ prozrazuje svůj program Martin Dvořák.