Tradiční Silvestrovský běh ulicemi města Soběslavi zapsal do své kroniky jubilejní třicátou kapitolu. Na počátku byl nápad uspořádat obdobu slavného novoročního běhu, který se koná v Sao Paulu. Poprvé se v Soběslavi vyběhlo v roce 1987. Zajímavostí a specifikem závodu je délka trati, která kopíruje letopočet svého konání. Každý rok se tedy distance běhu o jeden metr prodlouží.

 Letos se přišlo popasovat s 2016 metry celkem 124 běžců rozdělených do různých věkových kategorií. Novinkou se stala vložená klání dětí. Nejmladší aktérkou soběslavského podniku byla čtyřletá Tea Maroušková z Dolního Bukovska, na opačném konci věkového spektra se ocitl pětašedesátiletý František Hájíček z Jistebnice. Nejrychlejší byl nakonec v cíli Dominik Doležal ze Soběslavi, jenž stlačil svůj čas pod hranici šesti a půl minuty. Nejlepší ženou závodu se stala Anna Koubová ze Zvěrotic s časem pod osm a půl minuty.

Výbornými výkony a tradičně skvělou atmosférou se mohl pochlubit již 34. ročníku Silvestrovského běhu v Jistebnici. Doprovodem hlavního závodu na 15 kilometrů se opět staly klání na kratší šestikilometrové trati, vložené závody dětí i zápolení na koloběžkách, které zpestřilo akci už počtrnácté.

 Výsledky běhu každoročně zůstávají ve stínu přátelské kulisy a pohody závodu. Zmiňme proto jen nejrychlejší borce na obou tratích. V delším závodě dominoval mužské enklávě běžců Pavel Kos z Třeboně (čas 0:53,59 min.), mezi ženami slavila prvenství Linda Rechtoriková z domácího SPSVD Jistebnice (1:00, 52 hod.). Na koloběžce byl nejdříve v cíli Jiří Bechyně z Apex-Bike Tábor (0:38,58 min.). Na šestikilometrové distanci dominovali Jaromír Habara z Loko Veselí nad Lužnicí (0:23,23 min.) a Pavlína Macková z Kloužovic (0:27,02 min.).

Novoroční kocovina? Kdepak! Už počtrnácté v řadě se táborské Sídliště nad Lužnicí proměnilo ve sportovní kolbiště a přivítalo aktéry tradičního běhu pořádaného Spolkem kondičních a rekreačních běžců Evy Pláničkové.

Na start závodu si zřejmě i díky výtečnému zimnímu počasí našlo cestu úctyhodných 74 běžců všech věkových kategorií. Nejstarším z nich byl čtyřiaosmdesátiletý nestor táborského sportu Karel Schneider, nejmladším teprve dvouletá Laura Kubáková z Jindřichova Hradce.
Absolutním vítězem hlavního závodu o délce 5 kilometrů se stal Vojtěch Vacek z E.ON Triathlon Teamu Tábor. Mezi ženami slavila prvenství Linda Rechtoriková z Jistebnice, a to jediný den po domácím silvestrovském triumfu.