Obě talentované reprezentantky SK Badminton Tábor se ve Strakonicích popasovaly se soupeřkami ze všech jihočeských klubů, konkrétně ze Sokola České Budějovice, Sokola Křemže, SKB Český Krumlov, Sokola Vodňany a domácího oddílu ČZ Strakonice. Turnajovým pavoukem dvouhry prolétly Helena Novotná se Zuzanou Kočovou až ke vzájemné finálové bitvě. Vyrovnaný duel o prvenství nakonec rozhodl až třetí set, který získala prvně jmenovaná hráčka a stala se oblastní šampionkou. Obě singlové finalistky poté nastoupily bok po boku do čtyřhry, a tam rovněž dosáhly až na vrchol. Nejprve zdolaly českokrumlovskou dvojici Půlpánová – Pavlyková, a oplatily jí tak nedávnou porážku z kvalifikačního turnaje U19, ve finále pak rovněž ve třech setech přehrály pár Kudláčková (Strakonice) – Hlavová (Vodňany).

Jak už jsme zmínily, přeborový triumf ve Strakonicích nakonec oběma dívkám vyplnil nominační protokol na seniorské mistrovství České republiky, které už o nadcházejícím víkendu přivítají České Budějovice.

Trenér SKB Tábor Libor Kadeřávek pochopitelně po úspěšném sobotním vystoupení neskrýval radost. „Obě holky patří stále do kategorie juniorů. Tituly přebornic v kategorii dospělých a současně postupy na vrcholnou republikovou akci badmintonu jsou pro ně odměnou za jejich dosavadní devítiletou poctivou práci na trénincích i na turnajích,“ prohlásil spokojeně.