Starší žákyně z táborského oddílu předvedly na Vánočním poháru v Praze sestavy ve všech vypsaných kategoriích. V soutěži kombinovaných sestav dokázaly v konkurenci 35 klubů z 15 států vybojovat stříbrnou medaili. Tým ve složení Kateřina Jůzová, Kateřina Kocourková, Lenka Kostková, Denisa Križanová, Anna Kučerová, Martina Novotná, Eliška Plocová, Aneta Průšová, Eliška Říhová a Leona Šedivá se musel sklonit pouze před závodnicemi z Ruska, které dlouhodobě dominují světovým soutěžím.
 „Je to završení naší celoroční práce, holky opravdu poctivě trénovaly, před závody jsme se připravovaly i v hlubokém strakonickém bazénu, bylo to pro všechny dost náročné. Medaili si bezpochyby zasloužily," zhodnotila velký mezinárodní úspěch trenérka Iva Kačerová. V kombinované sestavě záleží na obtížnosti a provedení riskantních akrobatických figur, které se táborským všechny vydařily. K vysokému bodovému hodnocení od rozhodčích přispělo i plynulé prolínání různého počtu závodnic, které je v kombinované sestavě podmínkou.

Soutěž klasických týmů je založena na synchronizaci všech závodnic, na vrcholných soutěžích jich plave většinou osm. Táborské reprezentantky si vyplavaly ve světové konkurenci 5. místo, v rámci českého pořadí byla jejich sestava ohodnocena jako druhá nejlepší.

Dvě nejlepší starší žákyně táborského oddílu Lenka Kostková a Denisa Križanová předvedly také svou párovou sestavu, která byla rozhodčími ohodnocena jako 2. nejlepší v rámci ČR, celkově děvčatům patřilo 8. místo.
 „Obě závodnice jsou v reprezentačním výběru a celé léto se věnovaly tréninku s národním týmem. Zúčastnily se mistrovství světa v Izraeli, kde se s týmovou sestavou probojovaly do finále. Na trénink dua proto nebylo moc prostoru, takže jejich umístění považuji také za velký úspěch," dodala trenérka Iva Kačerová.

Zastoupení měly Jihočešky také mezi sólistkami. Lenka Kostková zaplavala nejlepší sólovou jízdu z českých závodnic, mezi světovým výběrem jí naleží 8. místo.
 „Je to pro mě velká výzva pro jarní Mistrovství ČR, které bych chtěla vyhrát. Některé prvky v mé volné jízdě se prý rozhodčím moc líbily, nicméně pro republikový šampionát budeme muset ještě přidat na obtížnosti," komentovala své vystoupení nejlepší táborská reprezentantka.

Veškeré závodní sestavy, ale také exhibice těch nejmenších akvabel TJ Tábor budou k vidění v pátek 16. prosince od 18 hodin, a to na tradičním vánočním vystoupení oddílu synchronizovaného plavání v táborském bazénu.