Táborské akvabely ji zahájily v polovině dubna účastí na mistrovství České republiky v kategorii seniorek v Brně. V konkurenci dospělých soupeřek zaplavaly juniorky od Jordánu svou kombinovanou sestavu velmi dobře a vyplavaly si 5. místo. Téměř bezprostředně poté se v Praze uskutečnil republikový šampionát juniorek a táborské reprezentantky si ve „své“ věkové kategorii polepšily na 4. příčku.

Na pohárových závodech v Plzni se Jihočešky vypravily s týmovou sestavou, kterou nezařazují tak často, ale tentokrát se jim to vyplatilo – odměnou za její předvedení se jim staly stříbrné medaile.

„Týmová sestava je složená z osmi děvčat, která po celou dobu trvání skladby předvádějí stejnou choreografii,“ vysvětluje trenérka juniorských akvabel TJ Tábor Kamila Hodková. „Pro nás je to spíše okrajová záležitost a v trénincích se více věnujeme kombinované sestavě. Takzvané kombo plave deset závodnic, ale jednotlivé části předvádí buď sólistka, pár, anebo více děvčat dohromady. Pro diváky je tato sestava atraktivnější, protože má větší dynamiku a nabízí opravdu široký náhled do možností synchronizovaného plavání, " přibližuje Kamila Hodková.

Posledním závodem jarní sezony byl pro táborské synchronizované plavkyně olomoucký Summer Cup. Na Hané potvrdily svou vynikající formu, ale cenný kov jim nakonec těsně utekl, když jim k bronzu chyběla jediná desetina bodu. Jeden medailový úspěch přesto táborská výprava na Summer Cupu slavila. Letos poprvé byla v Olomouci vypsaná kategorie povinných figur žákyň A, tedy jedněch z nejmladších členek tuzemských oddílů a klubů. Táborské barvy v tomto klání hájily Karolína Brunerová a Aneta Nováková. Obě děvčata předvedla úspěšně čtyři předepsané figury, přičemž druhá jmenovaná svou kategorii ovládla a uložila do táborské klenotnice velice cenné zlato.

Kamila Hodková měla na konci jarního účinkování pro své svěřenkyně jen slova chvály. „Sezonu hodnotíme jako velmi úspěšnou, protože děvčata začala naplno trénovat až s otevřením zrekonstruovaného bazénu v únoru. Do té doby jsme na tréninky dojížděly jen jednou týdně do Strakonic," libovala si táborská trenérka.

Své příznivce i všechny ty, kteří chtějí zhlédnout ukázku závodních i exhibičních sestav, zve oddíl táborských akvabel na své otevřené vystoupení. Na domácím plaveckém stadionu se koná se v pátek 14. června od 18 hodin.