Česká unie sportu Tábor měla stejně jako v minulých letech v plánu uspořádat několik sportovních akcí pro veřejnost, na kterých se podílí i město Tábor. Ještě před nouzovým stavem se jí podařilo uskutečnit očekávanou akci v táborské kuželně Tábor hraje kuželky. Zde se ukázalo, jaký je i v dnešní době o podobné aktivity u veřejnosti zájem. Kuželna na Blanickém Předměstí byla plná sportovních nadšenců, kteří si koulení užili.

Odvolat bylo naopak nutné Večerní běh Táborem, kterého se tradičně účastní stovky mladých běžců. Minimálně odkladu na pozdější termín se nevyhne velmi očekávaný Kuželkářský maraton a otazník stále visí i nad tradičním Předvánočním hecbojem dvojic, jehož tradiční termín je datován na počátek prosince.

Česká unie sportu s městem Tábor se myšlenky na uspořádání Kuželkářského maratonu a Předvánočního hecboje dosud nevzdala a plánuje, že pokud se momentální situace zlepší a pominou vládní opatření, tak by se akce uskutečnila v pozdějším termínu. Vyloučena není ani možnost posunout jeho uspořádání do začátku příštího roku.

Naopak svůj termín a místo už zná tradiční Štědrodenní namáčení. Letošní jubilejní 30. ročník této otužilecké kratochvíle je samozřejmě naplánován na čtvrtek 24. prosince. Úderem dvanácté hodiny se parta nadšenců vrhne na Sokolské plovárně do ledové vody Jordánu.

Česká unie sportu má ve svém programu také každoroční vyhlášení nejlepších sportovců okresu Tábor, které v posledních letech hostil táborský hotel Palcát. Forma předávání ocenění a další podrobnosti budou oznámeny včas a říédit se budou momentální situací.

Příznivci pohybu a jakéhokoliv sportu by proto měli pečlivě sledovat webové stránky www.jiznicechysportuji.cz, kde se mohou dozvědět podrobnosti ke všem akcím pro sportující veřejnost na jihu Čech.

Město Tábor bude pro příští rok podporovat pořadatele těchto akcí v jednom ze svých dotačních programů. Žádosti o příspěvek mohou jednotliví pořadatelé podávat do konce listopadu.

Autor: Petr Hofbauer